Už máte program na budúci týždeň? Prinášame vám zoznam podujatí! (13. týždeň)

Zdroj: Archív Som Novozámčan, autor fotografie: Richard Prutkay

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Opäť vám prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.Študentské roky E. Zmetáka – Študentské roky, učitelia, spolužiaci a podnety s ktorými sa mladý výtvarník stretáva často zohrávajú kľúčový význam. Formujú jeho pohľad a smerovanie. Zo spätného pohľadu dávajú odpovede na vývoj tvorivej osobnosti. Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch venuje zvýšenú pozornosť tvorbe svojho zakladateľa a darcu zbierkového fondu, Ernesta
Zmetáka (1919 – 2004), významnej osobnosti slovenského výtvarného umenia 20. storočia. Výstava potrvá od 28. 3. až do 11. 5. 2019. Článok o výstave nájdete tu.

MFFK Febiofest – Filmový klub pri kine Mier v Nových Zámkoch bude aj tento rok miestom, kde prebehnú festivalové ozveny, ktoré tentokrát reprezentuje slogan Best of MFFK Febiofest.
Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest zavíta tento rok až do rekordných 15 slovenských miest a 17 filmových klubov. Od 26. do 28. marca 2019 bude prebiehať v FK pri kine Mier v Nových Zámkoch, kde sa diváci môžu tešiť na dlho očakávaný nový slovenský film Punk je hned!, ktorý je otváracím filmom celého festivalu, ďalej na hit európskych kín Oni a Silvio od režiséra filmov Mladosť a Veľká nádhera Paola Sorrentina a predovšetkým na najúspešnejší film v poľskej histórii Klérus, ktorý vzbudil nesmierny ohlas pre kontroverznú kritiku katolíckej cirkvi. Práve tento film bude v kinách uvedený exkluzívne iba v rámci festivalu. Festival potrvá od 26.3.2019 do 28.3.2019. Článok o festivale nájdete tu.Hrady Kráľa Mateja – Múzeum Jána Thaina pre vás pripravilo výstavu o hradoch kráľa Mateja Korvína. Matej Korvín pochádzal z rodu Huňadyovcov a jeho otec Ján Huňady bol najbohatším veľmožom v Uhorsku. Kráľ Matej K. sa v pamäti národa zachoval ako dobrý kráľ. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 23.5.2019. Článok o výstave nájdete tu. Čoskoro vám prinesieme aj reportáž z tejto výstavy.

BWB – Ďalšou výstavou je výstava fotografií Budapest – Wien – Bratislava, ktorú si môžete pozrieť v Poetry Café galérií (Dom Kultúry, Hlavné Námestie 7).Speleo – Od 8 do 31 marca si budete môcť pozrieť výber tých najlepších fotografií z jaskýň. Nájdete ich v minigalérii v Kine Mier.Vstup je zadarmo. Galéria je otvorená každý pracovný deň od 8:00 do 16:00.

Fotoklub ROKOŠ –  Fotoklub HEXAGON a Miestny Odbor Matice Slovenskej vás pozývajú na výstavu fotoklubu ROKOŠ z Bánoviec na Bebravou. Vernisáž sa uskutoční dňa 20.3.2019 o 17:00 hod v MO Matice Slovenskej na Nábrežnej Ulici. Výstava potrvá do 18.4.2019.

Klimaktérium…a čo? – Divadlo komédie (komédia, kabaret), to je žáner tohoto predstavenia, ktoré sa uskutoční 26.3 o 19:00 v Dome Kultúry.

Komorný koncert: Bonum et gaudium – Na koncerte vystúpi Ensemble ricercata v zložení: Helga Varga Bach – soprán, Ronald Šebesta – klarinet, Milan Paľa – husle, Ivan Šiller, umelecký vedúci – klavír
Zaznie výber z diel skladateľov hudobného romantizmu. Vstup na koncert je voľný. Koncert sa uskutoční 31.3.2019 o 17:00 v Kostole Reformovanej Cirkvi. Koncert sa koná v rámci projektu Bonum et Gaudium, ktorý z verejných zdrojov ako hlavný partner podporil Fond na podporu umenia.

FINALLY – Eugen Botos so spkupinou Finally vám zahrajú 27.3.2019 o 19:00 v Dome Matice Slovenskej. Vstupné vás bude stáť 5 EUR.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: