Už máte program na budúci týždeň? Prinášame vám zoznam podujatí! (14.týždeň)

Zdroj: Archív Som Novozámčan, foto: Richard Prutkay

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Opäť vám prinášame zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Modrý Sprievod – Svetový deň povedomia o autizme je dňom, kedy si uctíme a podporíme ľudí s autizmom. Modrá je farbou autizmu, pretože symbolizuje komunikáciu, mnoho budov bude v tento deň vysvietených na modro. Pri tejto príležitosti sa uskutoční modrý pochod i v Nových Zámkoch. Organizuje je ho už spomínaná Súkromná Spojená škola, Mesto Nové Zámky a ďalší. Pridajte sa do novozámockého modrého sprievodu už 2. apríla o 10:30 na Hlavnom námestí a podporte ľudí s týmto ochorením! Celý článok nájdete tu.

Koncert Učiteľov – Učiteľov z novozámockej Základnej Umeleckej školy si budete môcť vypočuť už 4.4 o 17:30 v Dome Kultúry.Študentské roky E. Zmetáka – Študentské roky, učitelia, spolužiaci a podnety s ktorými sa mladý výtvarník stretáva často zohrávajú kľúčový význam. Formujú jeho pohľad a smerovanie. Zo spätného pohľadu dávajú odpovede na vývoj tvorivej osobnosti. Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch venuje zvýšenú pozornosť tvorbe svojho zakladateľa a darcu zbierkového fondu, Ernesta
Zmetáka (1919 – 2004), významnej osobnosti slovenského výtvarného umenia 20. storočia. Výstava potrvá od 28. 3. až do 11. 5. 2019. Článok o výstave nájdete tu.

Ešte raz, ale lepšie… – Tragikomédia o tom, či sa dá zmeniť život, keď vám osud dá druhú šancu! Príďte sa zasmiať aj zamyslieť do divadla na predstavenie, v ktorom účinkujú uznávaní herci Marko Igonda, Anikó Vargová, Kristína Greppelová, Gregor Hološka a Martin Mňahončák. Toto predstavenie si budete môcť pozrieť 5.4.2019 o 19:00 v Dome Kultúry.Hrady Kráľa Mateja – Múzeum Jána Thaina pre vás pripravilo výstavu o hradoch kráľa Mateja Korvína. Matej Korvín pochádzal z rodu Huňadyovcov a jeho otec Ján Huňady bol najbohatším veľmožom v Uhorsku. Kráľ Matej K. sa v pamäti národa zachoval ako dobrý kráľ. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 23.5.2019. Článok o výstave nájdete tu. Čoskoro vám prinesieme aj reportáž z tejto výstavy.

Obrázky z lesa -Poetický príbeh s drevenými bábkami o zvieratkách z lesa. Pozrieť si ho budete môcť už 7.4.2019 o 10:00 v Dome Kultúry v rámci série NebojSa.

Fotoklub ROKOŠ –  Fotoklub HEXAGON a Miestny Odbor Matice Slovenskej vás pozývajú na výstavu fotoklubu ROKOŠ z Bánoviec na Bebravou. Vernisáž sa uskutoční dňa 20.3.2019 o 17:00 hod v MO Matice Slovenskej na Nábrežnej Ulici. Výstava potrvá do 18.4.2019.

Koniec vojny v Nových Zámkoch – V piatok od 10. hodiny bude v Dome Kultúry beseda s priamymi účastníkmi udalostí konca vojny. O 12. hodine sa budete môcť pozrieť na kladenie vencov pri Pamätníku obetiam násilia. V Dome Kultúry bude taktiež prebiehať výstava fotografií a dokumentov o bombardovaní mesta Nové Zámky počas II. sv. vojny. V sobotu 6. 4. od 14.00 h bude na Sihoti sv. Alžbety bojová ukážka z II. sv. vojny. Článok o podujatí nájdete tu.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: