Tretí ročník Cool-túry INAK: Nechýbala skate súťaž, ani koncerty

V sobotu, 15.6.2019, sa na Sihoti uskutočnil už tretí ročník Cool-túry INAK, ktorú organizuje poslanec mestského zastupiteľstva Štefan Pivoda.

Na Cool-túre INAK sa i tento rok predstavili Novozámocké i iné kapely, umelci, či skateri, ktorý si zmerali sily v súťaži. Z kapiel to boli napríklad Hrdzavý Nóž, Malverde a mnohí ďalší. Diela umelcov ako Peter Kovács Wood Craft design alebo Inatale ste si mohli pozrieť  na výstave vedľa skate parku. Návštevníci si mohli vyskúšať i niekoľko worshopov o Street dance, recyklovaní atď. a vypočuť si zaujímavé prednášky.  Prednášky i workshopy sú oproti minulému roku novinkou.Skateri, ktorí postúpili do finálneho kola súťaže obdržali ceny od sponzorov, najlepší z nich dostali nový skateboard. Skateová súťaž je súčasťou podujatia už od začiatku a je veľmi obľúbené. V Nových Zámkoch taktiež funguje skateová škola.

Aj tento ročník podujatia bol napriek horúčavám úspešný a o návštevníkov núdza nebola. „Počet návštevníkov bol zhruba rovnaký ako minulý rok. Aj keď som dúfal, že počet návštevníkov by sa tento rok mohol priblížiť k 1000, keď som sa bavil s účinkujúcimi, zhodli sme sa na tom, že kvôli tropickým teplotám, ktoré trvajú už vyše týždňa, môžeme byť radi, že bol až takýto záujem o udalosť, pretože bolo ozaj náročné konkurovať hocijakým programom proti relaxu niekde pri vode alebo v chládku na horách,“ povedal organizátor Štefan Pivoda.

Jedným z dôvodov, prečo je takéto podujatie potrebné je i kontakt medzi komunitami. „Myslím si, že je dobré, keď sa na jednom mieste sa stretnú ľudia z viacerých komunít, pretože sa môžu vzájomne inspirovať a motivovať, naviazať kontakty pre budúcu spoluprácu a rovnako aj inspirovať tých ľudí, ktorí si pozrú ich diela a práve na základe toho sa rozhodnú v budúcnosti skúsiť niečo vytvoriť alebo aktívne sa zapojiť do niektorej komunity,“ hovorí Pivoda.Štefan Pivoda nebol jediným organizátorom. „Andrej Lovász a pán poslanec Marian Balogh pomohol so zabezpečením hudby a zázemia. Bez nich by udalosť určite nebola taká úspešná, akú sa nám takto podarilo vytvoriť a preto by som sa im rád touto formou poďakoval. Okrem nich pomohli tesne pred a po udalosti ďalší kamaráti vyložiť a poskladať zázemie, takže aj im by som sa chcel poďakovať,“ hovorí.

Podujatie financoval poslanec Pivoda z vlastných zdrojov. „Veľa účinkujúcich prišlo nezištne. Zabezpečenie zázemia som financoval z vlastných finančných zdrojov,“ dodal.

Návštevníci mohli svoje pripomienky písať na kartónovú tabuľu už priamo na podujatí, hlavný organizátor Štefan Pivoda priblížil, ako sa návštevníkom páčilo. „Zatiaľ som dostal samé pozitívne reakcie, ale poprosil som všetkých účinkujúcich, aby mi poslali svoje postrehy a pocity z udalosti, aby sme mohli ďalší ročník spraviť ešte kvalitnejší, takže možno prídu aj nejaké menej pozitívne, čo však nevadí, keď budu konštruktívne,“ skonštatoval.Z Cool-túry sa už stáva tradícia, bude i budúci rok? „Keď mi to zdravie a čas z rodinných a pracovných dôvodov dovolí, spravím všetko preto, aby sa z Cool-tury INAK stala atraktívna udalosť, kvôli ktorej naše mesto navštívia ľudia aj zo vzdialenejších miest.“ hovorí Pivoda.

FOTOGALÉRIU K ČLÁNKU NÁJDETE TU