Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Hviezdna scéna ožije country hudbou a Cisársko-kráľovská historická jazdiareň zas umením (program na budúci týždeň)

Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Výber je opäť bohatý. V ponuke sú koncerty, výstavy a aj divadelné predstavenie.

Textil v priestore (27. 6. 2019 – 31. 8. 2019)

Galéria umenia Ernesta Zmetáka naďalej ponúka svojim návštevníkom pohľad na aktuálne trendy z perspektívy mladej generácie výtvarníkov. Študenti a absolventi Ateliéru textilnej tvorby v priestore z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave prezentujú pestrú tvorbu, ktorá je otvorená rôznym spôsobom techniky spracovania.

Súčasťou výstavy sú veľkoplošné textílie, závesné obrazy či textilné šperky, ale aj diela určené do priestoru. Niektoré diela reprezentujú kritický pohľad na dianie v spoločnosti a vo svete. Študenti sa rozhodli vo svojej tvorbe zachytiť aj osobné výpovede vychádzajúce z vlastných zážitkov a pocitov. Niektorí výtvarníci prezentujú vo svojich dielach aj tematiku krajina vs. architektúra.

Viac o výstave a otváracích hodinách sa dozviete tu.

100 rokov v obrazoch (9. 8. 2019 – 20. 9. 2019)

Výstava fotografií s názvom 100 rokov v obrazoch v Múzeu Jána Thaina ponúka prostredníctvom záberov pohľad na to, ako sa zmenil svet okolo nás. Výstava je zameraná konkrétne na transformáciu maďarského spoločenstva a ním obývaného južného Slovenska. Fotografie vystihujú všedné dni zo života, radostné chvíle, ale aj politické zlomy či bolestivé spomienky.

Viac o výstave sa dozviete tu.

Hviezdna scéna (23. 8. 2019)

Letné koncerty pokračujú. Hviezdna scéna privíta na pódiu skupinu Pltníci. Kapela je na hudobnej scéne približne 12 rokov. Vo svojom repertoári má okrem starých českých pesničiek aj vlastnú tvorbu. Spev budú dopĺňať hudobné nástroje ako sú mandolína, gitara a ústna harmonika, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou country hudby. Vstup na podujatie je zadarmo.

Viac o koncerte nájdete tu.

Symposium Novum 2019 (21. 8.2019  – 5. 9. 2019)

Cisársko-kráľovskú historickú jazdiareň budú zdobiť umelecké diela autorov zo Slovenska, Poľska, Česka a Maďarska. Novovital a Mesto Nové Zámky všetkých srdečne pozývajú na vernisáž výstavy 4. medzinárodného výtvarného sympózia. Vystavovať svoje diela budú Daniel Brunovský, Eva Šrubařová, László Nemes, Kata Könyv, Jiří Šuhájek, Antonín Střížek, Karolina Lizurej, Stano Bubán, Helmut Bistika a Jan Szczepan Szcepkowski.

Viac o vernisáži nájdete tu.

Sláva nášmu Jarmoku (25. 8. 2019)

Spev a rozprávky – aj to patrí k Divadielku Dunajka, ktoré prichádza do Nových Zámkov s predstavením Sláva nášmu Jarmoku. Divadelné predstavenie je určené pre deti od 3 do 10 rokov. Na vystúpenie je potrebné zakúpiť si vstupné. Cena vstupenky pre dieťa je 1 euro, pre dospelého 3 eurá a za zvýhodnené rodinné vstupné (2 dospelí a 2 deti) zaplatíte 6 eur.

Na stránke www.novezamky.sk sa odporúča využiť predaj vstupeniek v TIK v Dome kultúry na prízemí vľavo v čase od 10.00 do 18.00 hodiny.

Viac informácií o podujatí nájdete tu.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na Novozámocký Newsletter.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u.

 

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk

 

Najnovšie články
15. augusta 2019
Hviezdna scéna ožije country hudbou a Cisársko-kráľovská historická jazdiareň zas umením
Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Výber je opäť bohatý. V ponuke sú koncerty, výstavy a aj divadelné predstavenie. Textil v priestore (27. 6. 2019…
Čítať viac...
11. augusta 2019
Majiteľka Remeselnej zmrzliny: Jedinečnosť tvorí spojenie tradičnej výroby a originálnych príchutí
Začalo sa to ako hobby a dnes majú svoju vlastnú zmrzlináreň. Manželský pár Hamranovcov začal vyrábať zmrzlinu podľa tradičného spôsobu. Zmrzlináreň si otvorili v Nových Zámkoch pred tromi rokmi a tešili sa mnohým…
Čítať viac...
9. augusta 2019
Hviezdna scéna ponúkne ďalší koncert a OC Aquario pripravuje originálnu párty
Aký program prináša so sebou ďalší týždeň? Ponuka podujatí je aj tentokrát rôznorodá. Závisí už len od vás či sa rozhodnete okúsiť koncert alebo dáte prednosť tichej prechádzke galériou.  Textil…
Čítať viac...
5. augusta 2019
VIDEO: Výsadby Gándhího aleje sa zúčastnil veľvyslanec i Novozámčanka
Občianske združenie Slov-india vysadilo Gándhího alej pri príležistosti 150.výročia jeho narodenia a zorganizovalo slávnostné podujatie. Podujatia sa zúčastnil i veľvyslanec Indickej republiky na Slovensku a jedna z organizátoriek Novozámockého dňa…
Čítať viac...
Navštíviť web

NAŠE PODCASTY UŽ NÁJDETE I NA SPOTIFY


V našich podcastoch Vám prinášame novinky z Nových Zámkov vo zvukovej podobe. Vypočujte si správy, rozhovory a mnoho ďalšieho. Počúvajte nás cez Spotify tu, najnovšiu epizódu nájdete tu.
Chcete nám niečo povedať? Zanechajte nám hlasovú správu, ktorú použujeme v podcaste!  Zanechať správu

Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk