Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Zábava na Nábreží, Symposium Novum a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Výber je opäť bohatý. V ponuke sú koncerty, výstavy aj hokej.

Hviezdna scéna (30. 8. 2019)

Obľúbená séria koncertov prebieha i tento rok. Posledným tohtoročným augustovým koncertom bude koncert kapely THE CELLMATES, ktorý sa uskutoční 30.8.2019. Koncert sa uskutoční v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici o 20:00. Vstup je zadarmo.

 Viac o koncerte nájdete tu.

Zábava na Nábreží (31.8.2019)

Zabaviť sa budete môcť na Zábave na Nábreží, ktorá sa uskutoční 31.8 o 19:00 v Dome Matice Slovenskej. Tanečná zábava potrvá až do 4 hodiny nad ránom a hrať vám budete kapela ATLANTIC4EVER.

Textil v priestore (27. 6. 2019 – 31. 8. 2019)

Galéria umenia Ernesta Zmetáka naďalej ponúka svojim návštevníkom pohľad na aktuálne trendy z perspektívy mladej generácie výtvarníkov. Študenti a absolventi Ateliéru textilnej tvorby v priestore z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave prezentujú pestrú tvorbu, ktorá je otvorená rôznym spôsobom techniky spracovania.

Súčasťou výstavy sú veľkoplošné textílie, závesné obrazy či textilné šperky, ale aj diela určené do priestoru. Niektoré diela reprezentujú kritický pohľad na dianie v spoločnosti a vo svete. Študenti sa rozhodli vo svojej tvorbe zachytiť aj osobné výpovede vychádzajúce z vlastných zážitkov a pocitov. Niektorí výtvarníci prezentujú vo svojich dielach aj tematiku krajina vs. architektúra.

Viac o výstave a otváracích hodinách sa dozviete tu.

100 rokov v obrazoch (9. 8. 2019 – 20. 9. 2019)

Výstava fotografií s názvom 100 rokov v obrazoch v Múzeu Jána Thaina ponúka prostredníctvom záberov pohľad na to, ako sa zmenil svet okolo nás. Výstava je zameraná konkrétne na transformáciu maďarského spoločenstva a ním obývaného južného Slovenska. Fotografie vystihujú všedné dni zo života, radostné chvíle, ale aj politické zlomy či bolestivé spomienky.

Viac o výstave sa dozviete tu.

Spomienkové zhromaždenie pri príležitosti 75.výr. SNP (28.8.2019)

Spomienkové zhromaždenie pri Pamätníku obetiam násilia na Michalskej bašte pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania sa uskutoční 28.8 o 12:00. Vzdať česť vojakom môžete i prostredníctvom kladenia vencov, treba to vsak nahlasit vopred.

Symposium Novum 2019 (21. 8.2019  – 5. 9. 2019)

Cisársko-kráľovskú historickú jazdiareň budú zdobiť umelecké diela autorov zo Slovenska, Poľska, Česka a Maďarska. Novovital a Mesto Nové Zámky všetkých srdečne pozývajú na vernisáž výstavy 4. medzinárodného výtvarného sympózia. Vystavovať svoje diela budú Daniel Brunovský, Eva Šrubařová, László Nemes, Kata Könyv, Jiří Šuhájek, Antonín Střížek, Karolina Lizurej, Stano Bubán, Helmut Bistika a Jan Szczepan Szcepkowski.

Viac o vernisáži nájdete tu.

Komorné koncerty (1.9.2019)

Bonum et Gaudium vás pozýva na komorný koncert, ktorý sa uskutoční v novozámockej Synagóge. Hudobné podujatie začína o 17-tej hodine. Budete si môcť vypočuť umelcov ako Tomáš Boroš, ktorý bude hrať na klavír či Ivana Štillera, ktorý predvedie recitáciu a soprán. Okrem nich vystúpia i ďalší umelci.

Viac sa dozviete tu.

Zasvätenie sa Fatimskej Panne Márii (28.8.2019 - 29.8.2019)

Jednou z cirkevných akcií je Zäsvetenie sa Fatimskej Panne Márii. Svätá omša v slovenskom jazyku začína vo štvrtok o 9-tej. Omša v maďarskom jazyku sa uskutoční v stredu o 19-tej hodine.

Kompletný program nájdete tu.

Šport

Hokej (29.8.2019)

Prípravný zápas MHC Mikron Nové Zámky proti Bratislava Capitals sa uskutoční o 18:30 na Zimnom štadióne.
To je z kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch a okolí na budúci týždeň všetko. Keďže teploty sú v poslednom čase vysoké a budúci týždeň tomu nebude inak, prečítajte si možnosti, ako sa ochladiť v Nových Zámkoch. Nájdete ich v staršom programe (tu).

 

 

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
18. augusta 2019
Filmový klub: Pozvánka na film, ktorý vám len tak z hlavy nevyšumí a prekvapenie na záver
Pozývame vás na dánsky film Tiesňové volanie, ktorý je prvým celovečerným filmom Gustava Möllera, jedného z najsľubnejších tvorcov novej dánskej filmovej generácie. Koncom augusta – 28.8. 2019 (streda) – nás…
Čítať viac...
15. augusta 2019
Hviezdna scéna ožije country hudbou a Cisársko-kráľovská historická jazdiareň zas umením
Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Výber je opäť bohatý. V ponuke sú koncerty, výstavy a aj divadelné predstavenie. Textil v priestore (27. 6. 2019…
Čítať viac...
11. augusta 2019
Majiteľka Remeselnej zmrzliny: Jedinečnosť tvorí spojenie tradičnej výroby a originálnych príchutí
Začalo sa to ako hobby a dnes majú svoju vlastnú zmrzlináreň. Manželský pár Hamranovcov začal vyrábať zmrzlinu podľa tradičného spôsobu. Zmrzlináreň si otvorili v Nových Zámkoch pred tromi rokmi a tešili sa mnohým…
Čítať viac...
9. augusta 2019
Hviezdna scéna ponúkne ďalší koncert a OC Aquario pripravuje originálnu párty
Aký program prináša so sebou ďalší týždeň? Ponuka podujatí je aj tentokrát rôznorodá. Závisí už len od vás či sa rozhodnete okúsiť koncert alebo dáte prednosť tichej prechádzke galériou.  Textil…
Čítať viac...
Navštíviť web

NAŠE PODCASTY UŽ NÁJDETE I NA SPOTIFY


V našich podcastoch Vám prinášame novinky z Nových Zámkov vo zvukovej podobe. Vypočujte si správy, rozhovory a mnoho ďalšieho. Počúvajte nás cez Spotify tu, najnovšiu epizódu nájdete tu.
Chcete nám niečo povedať? Zanechajte nám hlasovú správu, ktorú použujeme v podcaste!  Zanechať správu

Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk