Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Festival INAK, 100 rokov v obrazoch a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Opäť je z čoho vyberať. V ponuke sú výstavy aj divadelné predstavenia či festival.

Matičiarik (3.9 a 5.9.2019)

Majú vaše deti radi folklór? Prihláste ich do folklórneho súboru Matičiarik, ktorý sídli v Nových Zámkoch. Zápis sa uskutoční v  utorok a vo štvrtok od 16-tej do 18-tej hodiny v Dome Matice Slovenskej.

100 rokov v obrazoch (9. 8. 2019 – 20. 9. 2019)

Výstava fotografií s názvom 100 rokov v obrazoch v Múzeu Jána Thaina ponúka prostredníctvom záberov pohľad na to, ako sa zmenil svet okolo nás. Výstava je zameraná konkrétne na transformáciu maďarského spoločenstva a ním obývaného južného Slovenska. Fotografie vystihujú všedné dni zo života, radostné chvíle, ale aj politické zlomy či bolestivé spomienky.

Viac o výstave sa dozviete tu.

Symposium Novum 2019 (21. 8.2019  – 5. 9. 2019)

Cisársko-kráľovskú historickú jazdiareň budú zdobiť umelecké diela autorov zo Slovenska, Poľska, Česka a Maďarska. Novovital a Mesto Nové Zámky všetkých srdečne pozývajú na vernisáž výstavy 4. medzinárodného výtvarného sympózia. Vystavovať svoje diela budú Daniel Brunovský, Eva Šrubařová, László Nemes, Kata Könyv, Jiří Šuhájek, Antonín Střížek, Karolina Lizurej, Stano Bubán, Helmut Bistika a Jan Szczepan Szcepkowski.

Viac o vernisáži nájdete tu.

Festival INAK (7.9.2019)

Ďalší ročník festivalu INAK organizovaného občianskym združením NZ INAK sa uskutoční v sobotu od 13-tej do 23-tej hodiny na Sihoti. "Okrem tradičného bohatého programu pre deti, tento rok plánujeme rozšíriť program aj o tvorivé dielne, pohybové a iné aktivity pre dospelých, aby si počas dňa našli pre seba vhodný program všetci návštevníci nezávisle od veku," informujú organizátori. Na festivale bude tak ako aj minulý rok spolupracovať mnoho občianskych združení, remeselníkov či iných externých organizátorov.

Sofia z predmestia (8.9.2019)

Divadlo na hojdačke vám zahrá hru pre deti s názvom Sofia z predmestia v rámci divadelnej scény NEBOJSA. Predstavenie sa uskutoční v nedeľu o 10-tej hodine v Dome Kultúry. Lístok vám bude stáť 3 Eurá, detský lístok vás vyjde na 1 Euro. Vstupenky si môžete zakúpiť i v predpredaji v turisticko-informačnej kancelárií v Dome Kultúry.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.facebook.com/events
Najnovšie články
1. septembra 2019
Festival INAK, 100 rokov v obrazoch a mnoho ďalšieho
Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Opäť je z čoho vyberať. V ponuke sú výstavy aj divadelné predstavenia či festival. Matičiarik (3.9 a 5.9.2019) Majú…
Čítať viac...
29. augusta 2019
ROZHOVOR: Mládežnícky festival už čoskoro obsadí Hlavné námestie
Festival Teen Fest sa uskutoční už čoskoro. V rozhovore sa dočítate prečo a kto túto akciu organizuje a čo sa bude diať počas festivalu. Prvý ročník podujatia Teen Fest sa…
Čítať viac...
25. augusta 2019
Zábava na Nábreží, Symposium Novum a mnoho ďalšieho
Na aké podujatie sa môžete vybrať budúci týždeň v Nových Zámkoch? Výber je opäť bohatý. V ponuke sú koncerty, výstavy aj hokej. Hviezdna scéna (30. 8. 2019) Obľúbená séria koncertov…
Čítať viac...
18. augusta 2019
Filmový klub: Pozvánka na film, ktorý vám len tak z hlavy nevyšumí a prekvapenie na záver
Pozývame vás na dánsky film Tiesňové volanie, ktorý je prvým celovečerným filmom Gustava Möllera, jedného z najsľubnejších tvorcov novej dánskej filmovej generácie. Koncom augusta – 28.8. 2019 (streda) – nás…
Čítať viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk