Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Jesenný ekofestival, Upracme si Nové Zámky, verejné korčuľovanie a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, čakajú vás i koncerty, festivaly a mnoho iných podujatí, tak si ich nenechajte ujsť.

Jesenný ekofestival (21.10.2019)

XXVII. JESENNÝ EKOFESTIVAL sa bude venovať téme adaptačných opatrení na zmenu klímy v mestách. Počas dňa si budete môcť vypočuť prednášku od Pavla Štastného, ktorý je národným expertom na klimatológiu. Hovoriť bude okrem iného aj o príčinách zmeny klímy a dôsledkoch týchto zmien. Uskutoční sa i projekcia filmov Klimatická chyba či Proti prúdu: Cesta klimatickej nádeje. Festival bude prebiehať v pondelok v Kine Mier. Prísť môžete o 9-tej hodine, 11-tej hodine alebo o pol šiestej.

Ak vás zaujíma zmena klímy, zaujať by vás mohol i náš rozhovor s klimatologičkou.

„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

Nová výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom “Bojujte a ak treba, položte aj život!“ má reflektovať na udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorené ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.

Kino pre seniorov (22.10.2019)

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším bude Kino Mier premietať v utorok o 15-tej hodine českú romantickú komédiu Leto s gentlemanom.

Verejné korčuľovanie (21.9.2019 – 3.11.2019)

Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac a jesenné prázdniny nájdete tu.

Slávnostné odhalenie busty (22.10.2019)

Slávnostné odhalenie busty Jiřího Jelínka a symbolického hrobu československých legionárov sa uskutoční v utorok o 16-tej hodine na cintoríne sv. Jozefa. Táto busta bude pripomínať legionárov, ktorý v roku 1919 zahynuli na území mesta Nové Zámky.

PERTU N13 (5.9.2019 – 19.10.2019)

Galéria Ernesta Zmetáka predstavuje trinásty ročník projektu PERTU. Program výstavy je zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Aktérmi aktuálneho ročníka sú ťažiskové osobnosti konceptuálneho a neokonceptuálneho umenia: Endre Tót a Monogramista T.D. Hoci sa títo umelci nikdy nestretli, spája ich všestrannosť, hravosť, humor, jemná irónia, záľuba vo výtvarných experimentoch, paradoxoch a vizuálnych metaforách. Viac informácii nájdete tu.

Deň otvorených dverí v RESC (24.10.2019)

Vo štvrtok od deviatej do 17-tej hodiny si budete môcť pozrieť priestory Regionálne edukačno - sociálneho centra na ulici Pod kopcom.

Peter Lipa & Band (24.10.2019)

Hudobný večer s najvýznamnejšou osobnosťou jazzovej scény sa uskutoční vo štvrtok o 19-tej hodine v Irish Castle pube na Majzonovom Námestí. Vstupenky na koncert Peter Lipa & Band si môžete zakúpiť priamo na mieste a budú vás stáť 15 Eur.

Upracme si Nové Zámky (25.10.2019)

S kamarátkou sa už nevedeli pozerať na neporiadok v meste. Dve novozámčanky organizujú podujatie Upracme si Nové Zámky, ktorého cieľom je skrášliť mesto a pomôcť planéte. Upratovanie začína v piatok, 25. októbra, o 13-tej hodine. Všetci záujemcovia sa o tomto čase stretnú pred Mestským úradom na Hlavnom Námestí. Viac sa dočítate v článku.

100. výročie divadla v Nových Zámkoch (27.10.2019)

Slávnostný program pri príležitosti stého výročia slovenského ochotníckeho divadla v Nových Zámkoch sa uskutoční v nedeľu o 15-tej hodine v Dome Kultúry na Hlavnom Námestí.

 

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
20. októbra 2019
Jesenný ekofestival, Upracme si Nové Zámky, verejné korčuľovanie a mnoho ďalšieho
Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, čakajú vás i koncerty, festivaly a mnoho…
Čítať viac...
20. októbra 2019
Nové Zámky budú opäť čistejšie, priložiť ruku k dielu môžete i vy
S kamarátkou sa už nevedeli pozerať na neporiadok v meste. Dve novozámčanky organizujú podujatie Upracme si Nové Zámky, ktorého cieľom je skrášliť mesto a pomôcť planéte. Erika Sádovská a Andrea…
Čítať viac...
19. októbra 2019
Ako byť EKO: Počuli ste už o čapovanej drogérii? V našom meste nájdete hneď dve
Čím ďalej, tým viac sa prihliada na ekológiu a životné prostredie. Preto sa naša redakcia rozhodla, vytvoriť sériu článkov Ako byť EKO, v ktorej nájdete typy a triky o tom, ako by sme mohli…
Čítať viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk