Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Café Európa, Posunky a úkroky a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, čakajú vás i mnoho iných podujatí, tak si ich nenechajte ujsť.

Café Európa (29.10.2019)

Ako sa darí kultúre v slovenských mestách? Je možné vidieť rozdiel vo financovaní kultúry v Bratislave a ostatných mestách? Budúci rok sa Nové Zámky stanú sa slovenským Mestom kultúry a vystriedajú tak Banskú Štiavnicu. Čím si tento titul zaslúžili a ako ho využijú v prospech občanov? Môžeme sa týmto príkladom inšpirovať aj v ďalších mestách? Majú slovenské mesta aj európsky kultúrny potenciál? Odpoveď na tieto otázky sa dozviete na diskusií s názvom Café Európa, ktorá sa uskutoční v utorok o pol siedmej v Castle Café. Diskutovať príde Helena Markusková (riaditeľka Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch), Denisa Felixová, programová koordinátorka (Vzdušné ZÁMKY 2020) a Andrej Svorenčík (Inštitút kultúrnej politiky). Diskusiu bude moderovať Patrik Kováč (Slovak Foreign Policy Association).

Verejné korčuľovanie (21.9.2019 – 3.11.2019)

Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac a jesenné prázdniny nájdete tu.

Posunky a úkroky (24.10.2019 - 30.11.2019)

Výstavu Rastislav Podhorského si môžete aktuálne pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka. "Aktuálna samostatná výstava Posunky a úkroky, pripravená pre Galériu Ernesta Zmetáka v Nových zámkoch je koncipovaná ako ďalší z pokusov už stabilne spolupracujúcej dvojice výtvarníka a kurátora usúvzťažniť, artikulovať a obrazom i slovom interpretovať výtvarný výskum kľúčovej témy podhorského prác: sekulárnej spirituality, či nasledovania „metafyzickej túžby“ z ktorej prieskumu nám už niekoľko rokov Podhorský usilovne podáva výtvarné aj literárne správy," informuje kurátor výstavy Noro Lacko.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 - 11.1.2020)

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2019/2020 ďalší  ročník výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet. Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné tému zdravého životného štýlu, spôsobu trávenia voľného času, prezentovania negatívneho postoja k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. ceny sú opäť veľmi lákavé, žiaci budú môcť vyhrať chytré telefóny, powerbanky, USB disky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

Nová výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom “Bojujte a ak treba, položte aj život!“ má reflektovať na udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorené ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
25. októbra 2019
Ako byť EKO: Už aj Nové Zámky šetria životné prostredie vďaka svojmu prvému bezobalovému obchodu
Začalo to recyklovaním odpadu v domácnosti a vznikla z toho prvá predajňa sypaných potravín v Nových Zámkoch. Taký je príbeh obchodu Nasypanô. Majiteľka Petra Košťálová otvorila predajňu len koncom júna,…
Čítať viac...
20. októbra 2019
Jesenný ekofestival, Upracme si Nové Zámky, verejné korčuľovanie a mnoho ďalšieho
Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, čakajú vás i koncerty, festivaly a mnoho…
Čítať viac...
20. októbra 2019
Nové Zámky budú opäť čistejšie, priložiť ruku k dielu môžete i vy
S kamarátkou sa už nevedeli pozerať na neporiadok v meste. Preto organizujú podujatie Upracme si Nové Zámky, ktorého cieľom je skrášliť mesto a pomôcť planéte. Erika Sádovská a Andrea Šipošová…
Čítať viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk