Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Novozámocký klobásový festival, Viva Dance Festival a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Ilustračná fotografia (Jazz Blues Jamboree 2017). Zdroj: www.novezamky.sk

Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, konať sa budú aj festivaly a mnoho ďalšieho. Na svoje si prídu aj fanúšikovia Hádzanej.

Galéria plná hudby (12.11.2019)

V utorok poobede o 17-tej hodine si budete môcť vychutnať další zo série koncertov, ktoré sa usporadúvajú v Galérií Ernesta Zmetáka. Názov utorkového koncertu je Papierový kráľ zaspáva a programom je Burlas/Glass/Silvestrov/Beneš/Parík. Umelcami, ktorí budú koncert hrať je Ivan Šiller, ktorý bude hrať na klavír. Vstupné vás bude stáť jedno euro.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2019/2020 ďalší  ročník výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet. Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné tému zdravého životného štýlu, spôsobu trávenia voľného času, prezentovania negatívneho postoja k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. ceny sú opäť veľmi lákavé, žiaci budú môcť vyhrať chytré telefóny, powerbanky, USB disky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Skvelé narodeniny (16.11.2019)

Najväčšie novozámocké obchodné centrum Aquario oslavuje už dvanáste narodeniny. Pri tejto príležitosti si pre vás pripravilo zaujímavý program. Program bude prebiehať v sobotu počas celého dňa. Je pripravená narodeninová torta, akrobatická šou aj koncert Terezy Maškovej.

„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

Nová výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom “Bojujte a ak treba, položte aj život!“ má reflektovať na udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorené ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.

November 1989 (17.11.2019)

Pred tridsiatimi rokmi sa ľudia po celom Slovensku zjednotili a vyjadrili nesúhlas s totalitným komunistickým režimom. Sedemnástym novembrom skončilo dlhé obdobie vlády jednej politickej strany, skončilo obdobie neslobody a utláčania, porušovania ľudských práv. Nežnej revolúcie sa zúčastnili aj novozámčania. Spomienková slávnosť pri príležitosti 30. výročia novembrových udalostí sa uskutoční v nedeľu o 15-tej hodine pri Pomníku obetiam násilia na Michalskej bašte. Program bude pokračovať o 16-tej hodine v budove VUNAR, a.s. na  ulici T.G.Masaryka. Zúčastnili ste sa demonštrácií za demokraciu i vy? Čo robili počas sedemnásteho novembra 1989? Dajte nám vedieť na info@somnovozamcan.sk alebo Facebook a zverejníme vaše príbehy a fotografie.

Posunky a úkroky (24.10.2019 – 30.11.2019)

Výstavu Rastislav Podhorského si môžete aktuálne pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka. „Aktuálna samostatná výstava Posunky a úkroky, pripravená pre Galériu Ernesta Zmetáka v Nových zámkoch je koncipovaná ako ďalší z pokusov už stabilne spolupracujúcej dvojice výtvarníka a kurátora usúvzťažniť, artikulovať a obrazom i slovom interpretovať výtvarný výskum kľúčovej témy podhorského prác: sekulárnej spirituality, či nasledovania „metafyzickej túžby“ z ktorej prieskumu nám už niekoľko rokov Podhorský usilovne podáva výtvarné aj literárne správy,“ informuje kurátor výstavy Noro Lacko

Jazz Blues Jamboree (15.11.2019 - 16.11.2019)

Pre novozámockú hudobnú jeseň je už neodmysliteľnou ingredienciou festival JAZZ BLUES JAMBOREE. Jeho jubilejný, už 15. ročník získal dlhoočakávaný 2-dňový formát a odohrá sa v dňoch 15. a 16.11.2019 v kine Mier. Počas tohto hudobného víkendu dostane každý zo žánrov svoj osobitný priestor. Jazzový piatok otvorí nový projekt multiinštrumentálneho virtuóza Jána Berkyho Mrenicu ml. s názvom GYPSY JAZZ SK, ktorý, ako už prezrádza názov, do Nových Zámkov azda po prvý krát prinesie autentický nádych tvorby Djanga Reinhardta. Viac sa dočítate tu.

Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle.  Výstava bude dostupná do 20.12 v Minigalérií Kina Mier.

Šport

Hádzaná (16.11.2019)

V sobotu o 18-tej hodine sa v hale Milénium uskutoční zápas medzi MHC Štart Nové Zámky a ŠKP Bratislava.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
Image
10. novembra 2019
Jazz Blues Jamboree, November 1989 a mnoho ďalšieho
Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, konať sa budú aj festivaly a mnoho…
Čítať viac...
Image
10. novembra 2019
Jubilejný 15. Ročník Jazz Blues Jamboree v 2 dňoch na 2 pódiách
Pre novozámockú hudobnú jeseň je už neodmysliteľnou ingredienciou festival JAZZ BLUES JAMBOREE. Jeho jubilejný, už 15. ročník získal dlhoočakávaný 2-dňový formát a odohrá sa v dňoch 15. a 16.11.2019 v…
Čítať viac...
Image
8. novembra 2019
Mladí v Nových Zámkoch chcú, aby ich bolo počuť, v meste vzniká mládežnícky parlament
Mladí z Nových Zámkoch chcú, aby bolo počuť ich hlas. V rámci plánu práce s mládežou, ktorý minulý rok schválilo mestské zastupiteľstvo, vzniká mládežnícky parlament. Na konci októbra sa uskutočnilo…
Čítať viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk