Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Novozámocké vianoce, Večer filmov s Petrom Konečným a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Hudobné koncerty, výstavy, ale aj začiatok vianočného obdobia, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V Kine sa uskutoční audiovizuálna prednáška filmového kritika Petra Konečného s názvom Večer filmov, ktoré vám môžu zmeniť život, v múzeu otvoria novú výstavu.

Novozámocké Vianoce (1.12.2019)

Slávnostné otvorenie vianočného obdobia v Nových Zámkoch sa uskutoční v nedeľu v Cisársko-kráľovskej jazdiarni. Podujatie začína o 10-tej hodine a bude trvať do 16-tej. Účinkovať bude Tanečná škola VIVA, vokálny zbor ENTHEA a mnohí ďalší.

Posunky a úkroky (24.10.2019 – 30.11.2019)

V Galérii Ernesta Zmetáka máte ešte možnosť navštíviť výstavu Rastislava Podhorského. „V Podhorského prácach sú sociálne, rodovo, vekovo či rolovo konkretizované ľudské typy vycelené a vyceľujúce sa zo sveta ako jeho „časti bez účasti,“ informuje kurátor výstavy Noro Lacko. Viac informácii o autorovi výstavy a jeho tvorbe nájdete tu.

Deň bez dlhov (27.11)

Máte dlhy? Odborníci vám bezplatne poradia, čo robiť. S odborníkmi sa môžete stretnúť v stredu na mestskom úrade od 13-tej do 16-tej hodiny.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Večer filmov, ktoré vám môžu zmeniť život (27.11)

Určite si nenechajte ujsť jedinečnú príležitosť vidieť nášho najznámejšieho filmového kritika Petra Konečného na pódiu Kina Mier. Pôjde o audio-vizuálnu prednášku spojenú s ukážkami pre divákov 16+ . Ako sme už zvyknutí, bude to inteligentná zábava a aj dávka zaujímavých informácií zo sveta kinematografie. Prednáška sa uskutoční v stredu o 19-tej hodine v Kine Mier.Viac sa dočítate v našej filmovej rubrike.

Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle.  Výstava bude dostupná do 20. 12. v Minigalérií Kina Mier.

ZUŠ - 85 (18.11.2019 - 6.12.2019)

Výstavu bývalých absolventov a pedagógov výtvarného odboru pri príležitosti 85-teho výročia založenia školy si môžete pozrieť počas otváracích hodín Knižnice Antona Bernoláka.

Novozámocký týždeň bezpečnosti (20.11.2019 - 30.11.2019)

VI. Novozámocký týždeň bezpečnosti bude zameraný na prevenciu pred šikanou, ale aj pred zadlžovaním sa. V stredu sa uskutoční premietanie filmu Kto je ďalší, prebiehať bude i už spomínaný Deň bez dlhov. Počas celého týždňa budú prebiehať aj Workshopy pre žiakov na témy kyberšikany či zneužívania cez internet.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 - 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov. Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok o 16-tej hodine. Výstava následne potrvá až do februára roka 2020.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
Image
17. novembra 2019
Tento týždeň bude patriť najmä hudobným vystúpeniam, ale aj hokejovému zápasu
Hudobné koncerty, výstavy, ale aj hokejový zápas. V Dome kultúry si budete môcť vypočuť známe spevácke trio La Gioia alebo aj prevedenia hudobných diel Wolfganga Amadea Mozarta. Predstavenie knihy Denník…
Čítať viac...
Image
14. novembra 2019
Café Európa v Nových Zámkoch: Kultúra môže pomôcť aj hospodárstvu mesta
Nové Zámky sa stali mestom kultúry pre rok 2020. Na nedávnej diskusií v Castle Café sme sa o projekte, aj celkovo o kultúre dozvedeli viac. Stretnutie naslovovzatých odborníkov z oblasti…
Čítať viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk