Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Mikuláš už prichádza! Prečítajte si program na budúci týždeň

Ilustračná fotografia (Hlavné námestie). Zdroj: archív Som Novozámčan

Hudobné koncerty, výstavy, ale aj Mikuláš, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V múzeu sa dozviete viac o arcibiskupoch v dejinách Nových Zámkov, v Galérií si vypočujete ďalší zo série koncertov.

Daruj (3.12.2019)

V utorok môžete pomôcť Novozámčanom v núdzi. Od deviatej do 18-tej hodiny budete môcť na Hlavnom Námestí a v školách darovať trvanlivé potraviny a iné veci. Tie následne mesto rozdelí ľuďom v núdzi.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Galéria plná hudby (3.12.2019)

V utorok poobede o 17-tej hodine si budete môcť vychutnať další zo série koncertov, ktoré sa usporadúvajú v Galérií Ernesta Zmetáka. Názov utorkového koncertu je Haiku a programom je Kubelík/Hattori/Stravinskij/Kowalski/Zeljenka/Machajdík. Umelcami, ktorí budú koncert hrať sú Nao Higano (soprán), Martin Adámek (klarinet) a Zuzana Biščáková (klavír). Vstupné vás bude stáť jedno euro.

Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle.  Výstava bude dostupná do 20. 12. v Minigalérií Kina Mier.

Mikuláš už prichádza! (5.12.2019)

Počujete tie rolničky? Mikuláš už prichádza! Stretnúť ho budete môcť vo štvrtok o 17-tej hodine na Hlavnom Námestí. Pripravený je aj bohatý program, nebudú chýbať pesničky, hry, diskotéka, čert, anjel a samozrejme Mikuláš.

Mikuláš (8.12.2019)

V nedeľu zavíta Mikuláš aj do obchodného centra AQUARIO. Pripravené sú aj balíčky pre poslušné deti. Program s názvom Mikuláš: Rozprávkové vianoce s Grinchom potrvá od 15-tej do 17-tej hodiny.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

ZUŠ - 85 (18.11.2019 - 6.12.2019)

Výstavy bývalých absolventov a pedagógov výtvarného odboru pri príležitosti 85-teho výročia založenia školy prebieha v knižnici Antona Bernoláka do piatka tohoto týždňa.

Novozámocké Vianoce (30.11.2019 - 6.1.2020)

Vianočný program v Nových Zámkoch bude opäť veľkolepý. Až do začiatku januára je pre vás pripravených množstvo podujatí. Budúci týždeň je to už spomínaná Galéria plná hudby, utorkové darovanie na hlavnom Námestí a mnoho ďalšieho. Kompletný program nájdete tu.

Vianočné rodinné tvorenie (7.12.2019)

V rámci Novozámockých Vianoc sa uskutočnia i tvorivé dielne. Vlastné ozdoby či iné vianočné dekorácie si budete môcť vytvoriť v sobotu o pol desiatej v Múzeu Jána Thaina. Prihlásiť sa je potrebné najneskôr dva dni vopred cez e-mail muzeumnz.vystavy@centrum.sk či cez telefónne číslo 035/6 400 626. Vstupné vás vyjde na jeden a pol Eura.

Šport

Hádzaná (6.12.2019)

V piatok o pol siedmej sa v hale Milénium uskutoční zápas medzi MHC Štart Nové Zámky a Slovan MODRA.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
Image
30. novembra 2019
Mikuláš už prichádza! Prečítajte si program na budúci týždeň
Hudobné koncerty, výstavy, ale aj Mikuláš, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V múzeu sa dozviete viac o arcibiskupoch v dejinách Nových Zámkov, v Galérií si vypočujete ďalší zo série…
Čítať viac...
Image
27. novembra 2019
Uhorskí Arcibiskupi výrazne ovplyvnili históriu Nových Zámkov, viac sa o nich dozviete na novej výstave
Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch otvorilo dňa 28.11. 2019 výstavu s názvom „ARCIBISKUPI V DEJINÁCH NOVÝCH ZÁMKOV“. Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že…
Čítať viac...
Image
27. novembra 2019
Autorská beseda s Miroslavou Varáčkovou
Nitriansky samosprávny kraj a Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch Vás srdečne pozývajú na Stretnutie so spisovateľkou Miroslavou Varáčkovou. Podujatie sa uskutoční 29. novembra 2019 (piatok) o 10:00. Srdečne Vás očakávame…
Čítať viac...
Image
25. novembra 2019
Autorská beseda s Romanom Bratom
Nitriansky samosprávny kraj a Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch Vás srdečne pozývajú na autorskú besedu so spisovateľom, redaktorom, prekladateľom Romanom Bratom. Detaily podujatia: 27. novembra 2019 o 9:00 a 10:30…
Čítať viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk