Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Vianočné koledy, Kollárovci, Novozámocké Vianoce a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Hlavné Námestie, Nové Zámky (Ilustračná fotografia). Zdroj: archív Som Novozámčan

Hudobné koncerty, výstavy, ale aj prvé vianočné koledy, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu si budete môcť vypočuť koledy na námestí, v piatok sa uskutoční koncert Kollárovcov. 

Kollárovci (13.12.2019)

Koncert s názvom "Najkrajšie Vianoce s Kollárovcami" bude prebiehať v piatok o 18-tej hodine v Športovej hale Milénium. Vstupné na palubovke vás vyjde na 20 Eur, sedenie v tribúne stojí 15 Eur, VIP miesto vás vyjde na 25 Eur. Predaj vstupeniek prebieha cez Ticket Portal, alebo v turisticko-informačnej kancelárií v Dome Kultúry. Vozíčkari majú vstup za 1 Euro.

Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle.  Výstava bude dostupná do 20. 12. v Minigalérií Kina Mier.

Rúzsa Magdi (11.12.2019)

Koncert speváčky Rúzsi Magdiovej sa uskutoční v stredu o 18-tej hodine v Cisársko-kráľovskej jazdiarni. Lístok vás bude stáť 20 Eur v predpredaji a 25 Eur na mieste. Predpredaj vstupeniek prebieha v kancelárii KultúrKorzo na Michalskej bašte.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Pastierske Vianoce (15.12.2019)

Akcia s názvom Pastierske Vianoce sa uskutoční v nedeľu o 14-tej hodine v Dome Matice Slovenskej. Sprievodným programom budú tvorivé dielne, remeselný trh, vianočný punč a čaj.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Adventný benefičný koncert (15.12.2019)

Adventný benefičný koncert sa uskutoční v nedeľu o pol piatej vo Farskom kostole Povýšenia svätého Kríža na Hlavnom námestí. Účinkovať budú žiaci a pedagógovia Základnej Umeleckej školy, Detský a Dámsky spevácky zbor pri cirkevnej základnej škole Antona Bernoláka pod záštitou Andrey Urbánovej a ďalší. Výťažok z koncertu bude venovaný občianskemu združeniu Biela Veľryba na podporu a rozvoj hendikepovanej mládeže v oblasti plávania.

Slovensko spieva koledy (11.12.2019)

Mesto Nové Zámky sa opäť zapojí do podujatia Slovensko spieva koledy.  Koledy si budete môcť vypočuť v stredu 18-tej hodine na Hlavnom námestí. Zúčastní sa Matičiarik, Zlatý levík, Lipa, ZUŠ a mnohí ďalší. Budete si môcť vypočuť koledy Ó chýr preblahý, Búvaj Dieťa, Narodil sa, Dobrý novina a Tichá noc.

Novozámocké Vianoce (30.11.2019 – 6.1.2020)

Vianočný program v Nových Zámkoch bude opäť veľkolepý. Až do začiatku januára je pre vás pripravených množstvo podujatí. Budúci týždeň je to už spomínané spievanie kolied. Kompletný program nájdete tu.

Verejné korčuľovanie (21.9.2019 – 3.11.2019)

Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac nájdete tu.

Rodinné striebro (5.12.2019 - 25.1.2020)

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

Vianočné trhy (12.12.2019 - 15.12.2019)

Vianočné trhy spojené predajom cukroviniek budú prebiehať aj v obchodnom centre AQUARIO. Navštíviť ich môžete od štvrtka do nedele.

 

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk