Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Mafiánske historky, hokej, hádzaná a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Hlavné Námestie, Nové Zámky (Ilustračná fotografia). Zdroj: archív Som Novozámčan

Výstavy, divadelné hry, šport, ale aj vianočná nálada, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. Vo štvrtok si budete môcť pozrieť mafiánsku komédiu, v nedeľu sa uskutoční hokejový zápas.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Luskáčik (18.12.2019, 21.12.2019)

V rozprávkovom balete s názvom Luskáčik hrajú sólisti baletu SND a žiaci tanečného odboru ZUŠ. Vstupné vás bude stáť 5 Eur a miesto si môžete rezervovať cez tento e-mail. Predstavenie sa uskutoční v stredu a a v sobotu o 18-tej hodine.

Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle.  Výstava bude dostupná do 20. 12. v Minigalérií Kina Mier.

Mafiánske historky 2 (19.12.2019)

Voľné pokračovanie úspešnej komédie si budete môcť pozrieť vo štvrtok o 19-tej hodine v novozámockom Dome Kultúry. Druhá časť komédie Mafiánske historky prichádza s podtitulom Cabova pomsta. V predstavení účinkuje Peter Sklár/Sväťo Machovský, Peter Batthyany, Igor Adamec a Martin Vanek. Vstupenky si môžete kúpiť dopredu cez Ticketportal alebo v informačnej kancelárií Domu Kultúry, prípadne na mieste. Vstupné vás vyjde na 18 Eur.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Rodinné striebro (5.12.2019 – 25.1.2020)

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

Verejné korčuľovanie (24.11.2019 - 22.12.2019)

Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac nájdete tu.

Šport

Hokej (18.12.2019, 22.12.2019)

HC Mikron Nové Zámky bude hrať v stredu o pol siedmej  na Zimnom štadióne proti Dukla Trenčín. V nedeľu sa uskutoční zápas medzi HC Mikron Nové Zámky a HC 07 Detva, ten začína 16-tej hodine.

Hádzaná (18.12.2019)

MHC Štart Nové Zámky si v stredu o pol siedmej zahrá proti MŠK Považská Bystrica. Zápas sa uskutoční v športovej hale Milénium.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
Image
16. decembra 2019
Mafiánske historky, hokej, hádzaná a mnoho ďalšieho
Výstavy, divadelné hry, šport, ale aj vianočná nálada, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. Vo štvrtok si budete môcť pozrieť mafiánsku komédiu, v nedeľu sa uskutoční hokejový zápas. Arcibiskupi v…
Čítajte viac
Image
12. decembra 2019
AKTUÁLNE: Most pri Štrande je opäť prejazdný
Dlhé čakanie skončilo! Rekonštrukcia mosta pri kúpalisku Štrand začala v júli, od začiatku školského roka spôsobovala spomalenie hlavne rannej dopravy v meste. Od dnes je most opäť prejazdný. Frekventovaný most…
Čítajte viac
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk