Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter, prvý v roku 2020. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate. 

Novoročný koncert trojkráľový, Národní třída, hokej a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Hlavné Námestie, Nové Zámky (Ilustračná fotografia). Zdroj: www.novezamky.sk

Dúfame, že ste prežili zábavný silvester a prajeme vám všetko dobré do nového roka. V prvom programe na budúci týždeň roka 2020 nájdete výstavy, zaujímavé filmy či športové podujatia.

Novoročný koncert trojkráľový (6.1.2020)

Cirkevný sviatok, ktorý pripomína troch kráľov je tu už za chvíľu. Trojkráľový novoročný koncert sa uskutoční v pondelok o 15-tej hodine vo Františkánskom kostole.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Národní třída (8.1.2020)

Kedysi tu bol všade iba temný les, dnes tu stojí sídlisko s panelákmi. Práve tu je doma chlapík, ktorému nikto nepovie inak ako Vandam. Žije sám, v byte na okraji Prahy, a každý deň doma cvičí, aby bol v kondícii. Vraj dal vtedy v Novembri ’89 na Národní tříde dejiny jednou ranou do pohybu. Vyberte sa do kina a využite prvú výhodu kartičky Filmového klubu v novom roku. Projekcia sa uskutoční v utorok o pol ôsmej v Kine Mier a bude zadarmo pre členov filmového klubu. Viac o filme sa dočítate v našej filmovej rubrike.

Rodinné striebro (5.12.2019 – 25.1.2020)

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

Novozámocké Vianoce (30.11.2019 – 6.1.2020)

Vianočný program v Nových Zámkoch bude opäť veľkolepý. Až do začiatku januára je pre vás pripravených množstvo podujatí. Kompletný program nájdete tu. Vo videoreportáži zistíte, čo môžete robiť na novozámockých vianočných trhoch.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)

Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Šport

Hokej (10.1.2020)

HC Mikron Nové Zámky bude hrať v piatok o pol siedmej na Zimnom štadióne proti HC Košice.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
Image
3. januára 2020
Martin Vasko z Precious Plastic Slovakia: Našou úlohou je dávať plastom nový zmysel
Plasty vo vysokej miere zaťažujú životné prostredie. Niektoré pri tom slúžia len na jedno použitie a potom putujú do koša. Projekt Precious Plastic vracia plasty späť do obehu, a to…
Čítajte viac
Image
31. decembra 2019
TOP 5 článkov roka 2019: Novozámčanov zaujala Porciunkula, ale aj aktuálne udalosti
Dnešným dňom končí rok, ktorý bol bohatý na celosvetové i lokálne udalosti. V prehľade načítanejších článkov sa odrážajú témy, ktoré novozámčanov zaujali. Viaceré miesta obsadili nedávne témy. 5. miesto -…
Čítajte viac
Image
29. decembra 2019
Otváracia projekcia filmového klubu bude zadarmo pre každého člena
Dňa 8. januára 2020 sa uskutoční prvá projekcia Filmového klubu v novom roku. Vstupné na film je 5 Eur pre bežného diváka. Všetci členovia Filmového klubu, ktorí sa preukážu novou…
Čítajte viac
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk