Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate. 

Zámky odomknuté, Literárne Korzo, hokej a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Ilustračná fotografia – letecký záber na mesto Nové Zámky. Zdroj: archív Som Novozámčan

Výstavy, zábavy, ale aj otvorenie Vzdušných Zámkov, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu sa uskutoční podujatie Literárne Korzo, v piatok budete môcť ísť na hokej.

Zámky odomknuté (23.1.2019)

Slávnostné otvorenie Mesta kultúry SR 2020, ktorým sa stali Nové Zámky vďaka projektu Vzdušné Zámky sa uskutoční vo štvrtok o 18-tej hodine v cisársko-kráľovskej jazdiarni. Týmto podujatím sa začne rok plný kultúrnych i iných podujatí. Mediálnym partnerom je i Som Novozámčan, takže vás o každej udalosti budeme informovať. Viac o Vzdušných Zámkoch sa dočítate tu.

Rodinné striebro (5.12.2019 – 25.1.2020)

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

Literárne Korzo (22.1.2020)

Beseda v kaviarni s Juhász R. Józsefom o umeleckých sieťach, kultúre a mnohom inom sa uskutoční v stredu o 18-tej hodine v Castle Café na Hlavnom námestí.

Rodinné striebro (5.12.2019 – 25.1.2020)

Pri jubileách galérií dobrým zvykom bývajú bilančné výstavy, kde sa kurátori inštitúcie ohliadnu za uplynulými rokmi – zhodnotia situáciu a skladajú účty verejnosti. Predstavia ako v rámci svojich možností napĺňajú jednu z kľúčových úloh galérie: zveľaďovanie jej zbierkového fondu. Prírastky galérie od roku 2005 do roku 2019 si môžete pozrieť na novej výstave do 25.1.2019.

The Duchon's (24.1.2020)

Hudobno-tanečno-divadelná show, ktorá bude poctou hudobnej legende sa uskutoční v piatok o 19-tej hodine v hale Milénium. Réžiu a choreografiou zabezpečil Ján Ďurovčík. Predstaví sa množstvo mladých hercov ako Patrik Vyskočil a iný.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (28.11.2019 – 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Už ti nikdy nenaletím (26.1.2020)

Španielsku komédiu o manipulácií s prekvapením na záver v réžií  Michala Spišáka si budete môcť pozrieť v nedeľu o 18-tej v Dome kultúry. V hlavných rolách sa predstavia Maroš Kramár, Marko Igonda a ďalší.

Šport

Hokej (24.1.2020)

HC Mikron Nové Zámky si v piatok o pol siedmej na Zimnom štadióne zahrá proti DVTK Miskolc.

Hokej (21.1.2020)

HC Mikron Nové Zámky si v stredu o pol siedmej na Zimnom štadióne zahrá proti HK Nitra.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Najnovšie články
Image
19. januára 2020
Zámky odomknuté, Literárne Korzo, hokej a mnoho ďalšieho
Výstavy, zábavy, ale aj otvorenie Vzdušných Zámkov, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu sa uskutoční podujatie Literárne Korzo, v piatok budete môcť ísť na hokej. Zámky odomknuté (23.1.2019)…
Čítajte viac
Image
16. januára 2020
Participatívny rozpočet Nových Zámkov môže podporiť aj váš projekt, ako funguje?
Participatívny rozpočet je prostriedok ktorým môžu obyvatelia mesta rozhodovať o využití časti rozpočtu. Je to celosvetovo uznávaný koncept, ktorý sa už niekoľko rokov, veľmi úspešne, využíva aj na Slovensku a…
Čítajte viac
Image
13. januára 2020
Nové Zámky sa opäť prihlásili do projektu Žihadielko, bude to posledný ročník
Minulý rok mesto Nové Zámky vyhralo hlasovanie vo svojej kategórií a deti sa už dnes môžu hrať na novom ihrisku. Ako bude súťaž prebiehať tento a zároveň posledný rok? Vďaka…
Čítajte viac
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk