Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate. 

Hokejová autogramiáda, Cesta do hlbin Vláčilovej duše a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan (2018)

Výstavy, diskusie, ale aj podujatia v rámci Vzdušných Zámkov, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu sa budete môcť vydať na cestu do Vláčilovej duše, počas celého týždňa môžete navštíviť výstavy v múzeu či galérií.

Autogramiáda (6.2.2020)

Autogramiáda hokejistov z HC Mikron Nové Zámky sa uskutoční vo štvrtok o 17-tej hodine v obchodnom dome Coop Jednota na Hlavnom námestí. Budete sa tu môcť stretnúť so svojimi obľúbenými hráčmi.

Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (do 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza do Múzea Jána Thaina nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Verejné korčuľovanie (3.2.2020)

Zimný štadión opäť otvára svoje brány aj verejnosti. Na verejné korčuľovanie môžete prísť v pondelok od 11:15 do 12:45, potom od 14:15 do 15:45 alebo večer od 17:15 do 18:45.

The Happy Girl. The Unhappy Girl. (30.1.2020 – 21.3.2020)

Grafiku Britských ostrovov 18. a 19. storočia zo zbierky Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej si budete môcť pozrieť od piatka až do 21.marca. Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov. Výstava sa koná pod záštitou Britského veľvyslanectva na Slovensku a je súčasťou programu Vzdušné Zámky – Mesto kultúry 2020. Vernisáž sa uskutoční v piatok o 17-tej hodine v Galérií Ernesta Zmetáka.

Cesta do hlbin Vláčilovej duše (5.2.2020, 6.2.2020)

V rámci projektu Kino Nostalgia, ktorý patrí do bohatého programu Vzdušných Zámkov sa vo štvrtok uskutoční profilová miniprehliadka/seminár filmov Františka Vláčila, sprevádzaná prednáškami Vladimíra Suchánka a Petra Gajdošíka. Hosťom prehliadky s besedou a autogramiádou bude Juraj Kukura. Podujatie začína o pol piatej. V piatok budú pokračovať semináre o Františkovi Vláčilovi. Opäť sa uskutoční niekoško besied i projekcia filmu Marketa Lazarová. Vstupné na celý seminár vás bude stáť sedem Eur, vstupné na film s besedou tri Eurá. Viac informácií nájdete tu.

k už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk
Najnovšie články
Image
1. februára 2020
Vedúca pracoviska Národnej transfúznej služby: Krv sa nedá umelo nahradiť, a preto vie pomôcť len človek
Krv je nenahraditeľnou zložkou ľudského tela. Práve preto je táto červená tekutina veľmi vzácna a ešte vzácnejšie je jej darovanie. Čo všetko tento proces zahŕňa a ako by sme sa o našu krv…
Čítajte viac
Image
1. februára 2020
Hokejová autogramiáda, Cesta do hlbin Vláčilovej duše a mnoho ďalšieho
Výstavy, diskusie, ale aj podujatia v rámci Vzdušných Zámkov, budúci týždeň sa nudiť určite nebudete. V stredu sa budete môcť vydať na cestu do Vláčilovej duše, počas celého týždňa môžete…
Čítajte viac
Image
30. januára 2020
Vodičom parkujúcim pred železničnou stanicou hrozí pokuta, majú využívať nové parkovisko
Mesto nedávno otvorilo nové parkovisku pri bývalej tabakovej továrni. Niektorí vodiči však stále parkujú priamo pred železničnou stanicou a riskujú pokutu od mestskej polície. Nová odstavná plocha sa nachádza na…
Čítajte viac
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk