Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate. 

Fašiangy, Terapia hudbou, Austrália v obrazoch a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Ilustračná fotografia (Hlavné námestie). Zdroj: archív Som Novozámčan (2019)

Výstavy, diskusie, ale aj podujatia v rámci Vzdušných Zámkov, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. V utorok budú Fašiangy, v sobotu sa uskutoční terapia hudbou.

Fašiangy 2020 (25.2.2020)

Novozámocké fašiangy opäť prinášajú vystúpenia folklórnych súborov, ukážky remesiel, tvorivé dielne, fašiangový sprievod a mnoho ďalšieho. Program je rozdelený na dve časti. V utorok od 9-tej do 13-tej hodiny budú prebiehať vystúpenia detských folklórnych súborov, ukážky tradičným remesiel ako je napríklad košikárstvo a tvorivé dielne v športovej hale Milénium.  O 17-tej hodine začína Fašiangový sprievod na Hlavnom námestí. Vstup na obe časti podujatia je zadarmo.

Fašiangová zabíjačka (25.2.2020)

Fašiangová zabíjačka spojená s ochutnávkou zabíjačkových špecialít začína v utorok o pol deviatej pri športovej hale Milénium. Ochutnávka bude prebiehať od 16-tej hodiny.

The Happy Girl. The Unhappy Girl. (30.1.2020 – 21.3.2020)

Grafiku Britských ostrovov 18. a 19. storočia zo zbierky Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej si budete môcť pozrieť od piatka až do 21.marca. Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov. Výstava sa koná pod záštitou Britského veľvyslanectva na Slovensku a je súčasťou programu Vzdušné Zámky – Mesto kultúry 2020.  Výstavu si môžete pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch.

Terapia hudbou (29.2.2020)

V sobotu sa uskutoční koncert Zuzany Lapčíkovej (Cimbal ako ste ho ešte nepočuli) a Vladislavu Bláhu (gitara bez hraníc). Koncert sa uskutoční v cisárskom- kráľovskej jazdiarni o 19-tej hodine.

Austrália v obrazoch (18.2 – 20.3.2020)

Výstava Daniela Mareka s názvom Austrália v obrazoch bude prebiehať od utoroka až do 20.3.2020. Vernisáž výstavy o vzdialenom kontinente sa uskutoční v utorok o 17-tej hodine v Knižnici Antona Bernoláka.

Stopy sv.Cyrila a Metoda na území Nitrianskeho kraja (24.2.2020 - 21.3.2020)

Pre milovníkov histórie a kultúrnych pamiatok bude v období od 25. februára do 21. marca 2020 v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch sprístupnená fotografická výstava „Stopy sv. Cyrila a Metoda na území Nitrianskeho kraja“, ktorá vznikla z iniciatívy Obchodnej akadémie Šurany, v rámci cezhraničného projektu „Partnerstvo a aktívne inštitucionálne siete Cyrilo-metodskej cesty v moravsko-slovenskom pohraničí“. Výstava približuje fotografiami a základnými historickými faktami obce a mestá regiónu,  kde je predpoklad že sa pohybovali, šírili vieru, písmo a slovanskú kultúru sv. Cyril a Metod a  ich žiaci. Cez výstavné panely sa návštevník výstavy prenesie do Nitry, Močenku, Nových Zámkov, Bojnej, Topoľčianok, Malých Kosíh a ďalších lokalít, oboznámi sa so stavebnými pamiatkami a stručnou  históriou obcí a miest. Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok o 16-tej hodine v Múzeu Jána Thaina. Reportáž z výstavy vám prinesieme už čoskoro.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk, Múzeum Jána Thaina
Najnovšie články
Image
18. februára 2020
Zo stanice na námestie na bicykli? Ministerstvo schválilo dotáciu na prvú etapu novej cyklotrasy
Mesto plánuje už od minulého roka vybudovať cyklotrasu, ktorá bude viesť od železničnej stanice až po Hlavné námestie. Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej Republiky teraz schválilo dotáciu na výstavbu prvej…
Čítajte viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk