Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Nižšie nájdete všetko, čo sme Vám sľúbili. Ak si myslíte, že by si tento newsletter rád prečítal i niekto iný, pokojne mu ho prepošlite. Ďakujeme, že nás čítate.

Porciunkula, Remeselnícke trhy, Krst knihy a mnoho ďalšieho (program na budúci týždeň)

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť. 

Porciunkula 2019 -Každoročný Novozámocký jarmok Porciunkula sa uskutoční i tento rok. Tešiť sa môžete na súťaž vo varení guláša, Hand Made trh a iné podujatia a koncerty. Porciunkula tento rok potrvá tri dni, tento štvrtok, piatok a sobotu (25-27.7.2019). Za tento čas sa predstaví niekoľko domácich i zahraničných kapiel, ako Polemic či Wolf Kati. Viac sa dočítate tu.

Hviezdna scéna - Obľúbená séria koncertov prebieha i tento rok. Už 19.7 vám zahrá STRINGS AND CROON, 26.7 zasa FREE FALLIN. Okrem nich sa môžete tešiť aj na ďalších interpretov. Všetky koncerty sa uskutočnia v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici o 20:00. Vstup je zadarmo. Viac informácií nájdete tu.

Novozámocká súťaž vo varení guláša - V rámci Porciunkuly sa opäť uskutoční i Novozámocká súťaž vo varení guláša. Súťaž začne v sobotu, 27.7.2019 o 9:00 v Bernolákovom parku. Prihlášky nájdete tu.

Textil v priestore - Výstava prezentuje rozmanité typy diel od veľkoplošnej textílie, závesného obrazu či textilného šperku, až po diela určené do priestoru, práce s dôrazom na osobný koncept a autorský dizajn. Vernisáž výstavy Textil v priestore sa uskutoční 27.6.2019 o 17:00 v Galérií Ernesta Zmetáka. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 31.8.2019.

Od mešca k bankomatu – V priebehu júla 2019 je v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom sprístupnená výstava prezentujúca dejiny peňazí na našom území od najstarších čias až po dnešok. Viac informácií nájdete tu.

Novozámocké remeselnícke trhy - Všetci šikovný a tvorivý ľudia  sa môžu prihlásiť na Remeselnícke trhy, kde môžu prezentovať svoje výrobky. Ak ich nevyrábate, ale máte radi remeselné výrobky a chcete si ich pozrieť, prípadne kúpiť, zavítajte v sobotu, 27.7.2019 do Bernolákovho parku.

Krst knihy Poník Oliver - Krst neobyčajnej cestovateľskej knihy pre deti, ktorá ich naučí zaujímavé informácie o krajinách európy sa uskutoční 27.7 (sobota) v Bernolákovom parku. Jednou z autoriek je i Novozámčanka. Počas krstu si knihu môžete kúpiť priamo na mieste za zvýhodnenú cenu.

Filmový klub: Boj (15+) - Túto stredu sa bude v rámci klubových filmov v Kine Mier premietať zaujímavý film boj. Premietanie sa začne o 19:30. Viac o filme si môžete prečítať v našej filmovej rubrike.

To je z kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch a okolí na budúci týždeň všetko. Keďže teploty sú v poslednom čase vysoké a budúci týždeň tomu nebude inak, prečítajte si možnosti, ako sa ochladiť v Nových Zámkoch. Nájdete ich v staršom programe (tu).

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, www.facebook.com/events
Najnovšie články
20. júla 2019
Porciunkula, Remeselnícke trhy, Krst knihy a mnoho ďalšieho
Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.  Porciunkula 2019 -Každoročný Novozámocký jarmok Porciunkula sa…
Čítať viac...
20. júla 2019
Porciunkula začína už vo štvrtok, čaká vás koncert skupiny Polemic a mnoho ďalšieho
Každoročný Novozámocký jarmok Porciunkula sa uskutoční i tento rok. Tešiť sa môžete na súťaž vo varení guláša, Hand Made trh a iné podujatia a koncerty. Množstvo Novozámčanov sa už teší…
Čítať viac...
15. júla 2019
ROZHOVOR: "Písanie kníh vás neuživí" hovorí spisovateľ
Spisovatelia Ľuboš Jurík a Ľubo Olach predstavili študentom a verejnosti svoje knihy a odpovedali na ich otázky.  Študenti Gymnázia v Nových Zámkoch sa v rámci vyučovania zúčastnili besedy so spisovateľmi …
Čítať viac...
14. júla 2019
Latino Show, Strekovský festival vína a mnoho ďalšieho
Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Tu je zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.  Latino show - Radi tancujete? Ak áno,…
Čítať viac...
11. júla 2019
Bažant Kinematograf prichádza do Nových Zámkov
Jeden z autobusov Bažant Kinematograf sa už dnes večer zastaví v Nových Zámkoch. Zostane tu až 4 dni a prinesie 4 filmové tituly. V 17. sezóne putovného kina BAŽANT KINEMATOGRAF…
Čítať viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk