Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter.  Nižšie nájdete program kultúrnych podujatí na budúci týždeň a články o aktuálnej situácií v Nových Zámkoch. Články zobrazíte kliknutím na Čítajte viac. Pre to najaktuálnejšie spravodajstvo navštívte aj našu webstránku www.somnovozamcan.sk

Ďakujeme, že nás čítate!

Program na budúci týždeň
Zabaviť sa dá aj v Nových Zámkoch: Pozrite si kultúrny program na tento týždeň

Ilustračná fotografia (Festival Roots and Shoots). Zdroj: Peter Takáč

Tento týždeň sa v Nových Zámkoch nudiť určite nebudete. Pokračujú podujatia v rámci Mesta kultúry - Vzdušných Zámkov, ale aj výstavy v Múzeu.

V aktuálnom čísle kultúrneho programu na tento týždeň sa dočítate viac informácií o Klubovej noci pod hviezdami či o výstave v galérií Ernesta Zmetáka.

Klubová noc pod hviezdami (24.7.2020)

Hudobnú scénu mesta Nové Zámky budete môcť spoznať v piatok o 19-tej hodine v Astronomickom kabinete na Tabakovej ulici. Na multi žánrovej prehliadke novozámockých kapiel tentokrát vystúpi skupina Past Perfect a Easy Top. Prvá z kapiel prevedie návštevníkom najmä rockovým žánrom.

Kapela Easy Top zase predvedie svoje verzie hitov americkej skupiny. "Umenie troch novozámockých hudobných matadorov, Jána Birčáka (basgitara, spev), Dávida Kytku (gitara) a Artura Ostrožlíka (bicie) tvorí to správne zloženie pre autentické a energické prevedenie hitov legendárnej americkej kapely ZZ Top," píšu o Easy Top organizátori.

Mediátor Luzsicza (16.6 – 15.8.2020)

Výstava s názvom Mediátor Luzsicza mapuje umelecko-organizátorské aktivity Lajosa Luzsiczu na slovensko-maďarskej scéne.  Tento rok uplynulo 100 rokov od jeho narodenia v roku 1920. Luzsicza odišiel na večný odpočinok v roku 2005.

„Výstava prevedie (návštevníka, pozn. red.) jeho dráhou v metaforickom oblúku od študentských čias, po záverečnú fázu – v dialógu so súčasníkmi. Jej bonusom je fotodokumentácia z archívu galérie – prezentovaná prvýkrát,“ informuje o výstave jej kurátorka Helena Markusková. Výstavu si môžete pozrieť v Galérií Ernesta Zmetáka na Björnsonovej ulici do 15. augusta.

Férové raňajky v parku (25.7.2020)

Komunitný workshop zameraný na zdravé stravovanie sa uskutoční v sobotu o ôsmej hodine ráno v parku pri soche Antona Bernoláka. Program bude prebiehať približne do 10-tej hodiny. "FOOD REVOLUTION Nové Zámky predstaví zdravé a netradičné raňajky v príjemnom prostredí prírody," píšu o podujatí organizátori. Program bude sprevádzať aj vystúpenie zboru Novozámockých seniorov a a relaxačné cvičenie.

Od chmeľu po pivo (12.6.2020 – 6.8.2020)

Pivo pozná takmer každý a tento nápoj ľudia pijú už po stáročia. Nová výstava v Múzeu Jána Thaina v Nových Zámkoch návštevníkom ukáže históriu a výrobný proces tohoto známeho nápoja.

„Prostredníctvom informačných panelov oboznámi so stručnou históriou piva, pivovarníctva, pohostinských zariadení a jeho úlohou v rôznych historických obdobiach. Súčasťou výstavy sú i predmety zo zbierkového fondu Tribečského múzea, ktoré celý súbor dopĺňajú,“ informuje o výstave Múzeum Jána Thaina. Výstavu si môžete pozrieť do 6. augusta.

Preč z ulice (25.7.2020)

Pokračovanie nedávneho workshopu, na ktorom sa mladí ľudia učili nové znalosti z oblasti komunikácie, sa uskutoční v sobotu 15-tej hodine v Komunitnom centre Kompas. Zapojiť sa budú môcť aj záujemcovia, ktorí na predošlom workshope neboli. "Workshop organizuje Mesto Nové Zámky v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a s KC Kompas. Je určený všetkým, ktorí sa zaujímajú o prácu s deťmi a mladými ľuďmi," píšu o školení organizátori.

Blší trh (26.7.2020)

Ako hovorí známe príslovie, "pre jedného odpad, pre druhého poklad". Na ďalšom novozámockom blšom trhu na tržnici budete môcť predať i kúpiť rôzne používané veci.Blší trh sa uskutoční v nedeľu a začína už o 9-tej ráno.

To je z programu kultúrnych podujatí v Nových Zámkoch na budúci týždeň všetko. V rámci obnovených Vzdušných Zámkov čaká návštevníkov mnoho ďalších podujatí. Všetky podujatia, ktoré prebiehajú v rámci vzdušných Zámkov nájdete tu.

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk, Múzeum Jána Thaina
Najnovšie články ohľadom diania v meste Nové Zámky
22. júla 2020
Zabaviť sa dá aj v Nových Zámkoch: Pozrite si kultúrny program na tento týždeň
Čítajte viac...
12. júla 2020
Budúci týždeň sa uskutoční Roots&Shoots festival, pokračujú výstavy v múzeu či galérii
Čítajte viac...
12. júla 2020
Na novozámockom festivale Roots&Shoots vystúpi Peter Lipa, ale aj Allan Mikušek
Čítajte viac...
5. júla 2020
Susedský deň, Juliáles a mnoho ďalšieho sa uskutoční v Nových Zámkoch už budúci týždeň
Čítajte viac...
27. júna 2020
Reštart Vzdušných Zámkov a mnoho ďalšieho sa uskutoční už budúci týždeň
Čítajte viac...
24. júna 2020
Mesto pripravilo kultúrny program ku sviatku Cyrila a Metoda
Čítajte viac...
16. júna 2020
Koronavírus ovplyvnil chod nemocníc. Ako sa s vírusovou situáciou vysporiadala novozámocká nemocnica?
Čítajte viac...
12. júna 2020
Akým vývojom prešlo a ako sa vyrába pivo? Na to odpovie nová výstava v Múzeu
Čítajte viac...
11. júna 2020
Mesto pripravilo workshop o komunikácií pre mladých ľudí, uskutoční sa už túto sobotu
Čítajte viac...
9. júna 2020
Vodná záchranná služba v Nových Zámkoch: Dospelí ľudia často preceňujú svoje plavecké schopnosti
Čítajte viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk