Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter, posledný v roku 2020. Nižšie nájdete najčítanejšie články z roku 2020. Ďakujeme, že ste súčasťou rodiny spravodajského portálu Som Novozámčan. Dúfame, že budete čítať naše články aj v roku 2021 a že Vám budeme môcť priniesť aktuálne, snáď aj pozitívne správy.

Pre to najaktuálnejšie spravodajstvo navštívte aj našu webstránku www.somnovozamcan.sk

Prajeme šťastný Nový rok 2021, veľa zdravia a štastia!

Ďakujeme, že nás čítate!

TOP 5 článkov roka 2020 - Čo najviac zaujímalo Novozámčanov?

Ilustračná fotografia.

Rok 2020 sa do histórie zapísal mnohými negatívnymi ale aj pozitívnymi skutočnosťami. Novozámčanov počas roka najviac zaujímali opatrenia proti šíreniu koronavírusu v meste Nové Zámky, zaujal však aj článok o mladom umelcovi.

5. najčítanejší článok roka 2020: U ďalšej ženy z okresu Nové Zámky potvrdili koronavírus, Slovensko má 728 pozitívnych prípadov

Piate miesto v rebríčku najčítanejších článkov obsadil článok vydaný 11.apríla, počas začiatku pandémie ochorenia COVID-19. Pochopiteľne zaujímala aktuálna situácia aj Novozámčanov. Článok informoval okrem celoslovenskej situácie aj o jednom z prvých prípadov koronavírusu v meste Nové Zámky. Článok si ku dnešnému dňu prečítalo 3 515 unikátnych používateľov. Jedná sa o 2,61 % návštevníkov, ktorý navštívili spravodajský portál Som Novozámčan počas roka 2020. Článok návštevníci čítali priemerne dve minúty.

4. najčítanejší článok roka 2020: Štyria zamestnanci nemocnice v Nových Zámkoch majú koronavírus

Štvrtým najčítanejším článkom roka sa stal opäť článok o koronavíruse. Jedná sa o rozhovor s hovorcom Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch, ktorý informuje o prvých nakazených zdravotníkoch v nemocnici. Bol vydaný len niekoľko dní po článku, ktorý sa umiestnil na piatom mieste, 18. apríla 2020. Ku dnešnému dňu nazbieral článok 4 093 prečítaný, pričom si ukrojil 3,04 % zo všetkých návštevníkov. Priemer ho čitatelia čítali dve minúty a 33 sekúnd.

3. najčítanejší článok roka 2020: AKTUÁLNE: Do MHD v Nových Zámkoch sa už bez zakrytia tváre nedostanete, nemocnica zriadila stan na odklon pacientov

Tretie miesto v našom rebríčku obsadil článok informujúci o aktuálnych protipandemických opatreniach. Ten bol zameraný na zmenu pravidiel verejnej dopravy, taktiež na používanie rúšok vo vonkajších priestoroch. Vydaný bol 15. marca 2020, kedy sa začali vládne opatrenia sprísňovať. Prečítalo si ho iba o niečo viac návštevníkov ako predošlý článok, do dnešného dňa dosiahol 4 267 prečítaní. Jedná sa o 3,17 % všetkých návštev webu. Jedná sa o dlhší článok a priemerne na ňom čitatelia strávili o niečo viac ako tri minúty.

2. najčítanejší článok roka 2020: Z okresu Nové Zámky je už 6 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom

Druhé miesto v rebríčku najčítanejších článkov obsadil opäť marcový článok, vydaný 23. marca 2020. Ten informuje o nových potvrdených prípadoch ochorenia COVID-19, ktoré sa v tom čase začali vyskytovať aj v okrese Nové Zámky. Táto správa výrazne predbehla všetky predošlé, keďže si článok prečítalo 11 283 unikátnych čitateľov, čo je až 8,38 % všetkých návštev. Čitatelia na ňom priemerne strávili jednu minútu a 39 sekúnd.

1. najčítanejší článok roka 2020: AKTUÁLNE: Premiér potvrdil prvý prípad koronavírusu v okrese Nové Zámky

Prvé miesto najčítanejšieho článku z roka 2020 bez prekvapenia obsadil článok informujúci o úplne prvom prípade ochorenia COVID-19 v okrese Nové Zámky. Ten vtedy osobne potvrdil premiér Slovenskej republiky Igor Matovič. Jedná sa o článok zo 14. marca 2020. Do dnešného dňa si ho prečítalo neuveriteľných 45 363 čitateľov, čo je až 33,71 % zo všetkých článkov na webe. Týmto veľmi výrazne predbehol všetky ostatné články. Priemerne ho čiatelia Som Novozámčan čítali dve minúty a 33 sekúnd.

BONUS - Najčítanejší článok netýkajúci sa koronavírusu: Marek Kajan: Kreslenie ma najprv vôbec nebavilo a teraz svoje diela vystavujem

Do rebríčku sme sa rozhodli zaradiť po prvý krát aj bonusový článok. Všetky články, ktoré sa tento rok dostali do najčítanejšej TOP 5 sa totiž týkali tohto ochorenia. To by však zvýrazňovalo iba jednu stránku roka 2020. Najčítanejším článok, netýkajúcim sa pandémie, sa stal rozhovor s mladým umelcom a študentom medicínskej fakulty Marekom Kajanom od redaktorky Viktórie Záčekovej. Ten bol vydaný úplne na začiatku roka, 25. januára. Ku dnešnému dňu si ho prečítalo 2 024 čiateľov, ktorí ho priemerne čítali  takmer štyri minúty. Celkovo si ukrojil 1,50 % všetkých čiateľov. V rebríčku najčítanejších článkov je na siedmom mieste.

"Tento rok si budeme pamätať najmä kvôli začiatku pandémie, prísnym opatreniam či negatívnym udalostiam. Treba si však spomenúť aj na pekné chvíle roka 2020 a privítať Nový rok 2021 pozitívne. V mene celej redakcie prajem všetkým čitateľov Som Novozámčan šťastný nový rok!" hovorí šéfredaktor SomNovozámčan.sk Richard Prutkay.

Najnovšie články ohľadom diania v meste Nové Zámky
31. decembra 2020
TOP 5 článkov roka 2020: Čo najviac zaujímalo Novozámčanov?
Čítajte viac...
19. decembra 2020
Nahliadnite do knižných pokladov múzea počas výstavy s názvom Poklady jednej knižnice
Čítajte viac...
9. decembra 2020
Novozámocké základné školy sa už tento rok neotvoria, riaditelia chcú školy otvoriť v januári
Čítajte viac...
9. novembra 2020
Ensemble Ricercata vo Vzdušných Zámkoch – keď si hudba nájde cestu
Čítajte viac...
20. októbra 2020
Koncert rezidenčného súboru Nových Zámkov Ensemble Ricercata bude online
Čítajte viac...
17. októbra 2020
AKTUÁLNE: Je vyhlásená mimoriadna situácia, Nitra dosiahla 3. stupeň povodňovej aktivity
Čítajte viac...
17. septembra 2020
Novozámockí kajakári naďalej napredujú, podporte ich v hlasovaní projektu Ukáž sa
Čítajte viac...
15. septembra 2020
Dva septembrové tipy do kina od Filmového klubu pri Kine Mier
Čítajte viac...
1. septembra 2020
E-sport Nové Zámky sa uskutočnil už po tretí krát, napriek opatreniam prežili hráči deň plný zábavy
Čítajte viac...
20. augusta 2020
Helga Varga Bach: Je pre mňa radosť a česť spievať pre Nové Zámky
Čítajte viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk