Som Novozámčan Všetko o Nových Zámkoch
Novinky z Nových Zámkov

Dobrý deň, sme veľmi radi, že sme Vám mohli poslať ďalší Novozámocký Newsletter. Žiaľ, programy na budúci týždeň sú momentálne pozastavené, keďže kultúrne akcie sa z dôvodu vládnych opatrení takmer neorganizujú. Prinášame Vám však článok o aktuálnej situácií v súvislosti s očkovaním v Nových Zámkoch.

Pre to najaktuálnejšie spravodajstvo navštívte aj našu webstránku www.somnovozamcan.sk

Prajeme príjemné predvianočné obdobie a veľa zdravia!

Ďakujeme, že nás čítate!

Seniori nad 75 rokov sa môžu prihlásiť na očkovanie v Nových Zámkoch

Prihlasovanie na očkovanie proti COVID-19. Zdroj: archív Som Novozámčan

Súčasťou aktuálnej tretej fázy očkovania proti COVID-19 je aj možnosť zaočkovať sa pre seniorov. Vakcinácia začala aj v nemocnici v Nových Zámkoch.

Slovenská republika spolu s mnohými inými krajinami spustila na konci decembra minulého roka očkovanie proti koronavírusu. Očkovanie je rozdelené do takzvaných fáz, ktoré určujú poradie občanov na očkovanie.

Kým v prvej fáze sa mohli očkovať iba lekári a zdravotníci pracujúci s COVID pozitívnymi pacientami, dnes už je tomu inak. Ministerstvo zdravotníctva na čele s Marekom Krajčím spustilo tretiu fázu, ktorá mimo iného zahŕňa aj očkovanie pre ľuďí nad 75 rokov. Tí sú totiž jednou z ohrozených skupín.

„Každý týždeň zväčšujeme našu sieť a kapacity, zlepšujeme naše služby pre vás. Aj preto dnes otvárame očkovanie pre ďalšiu kategóriu ľudí, seniorov nad 75 rokov,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej konferencií v priebehu minulého týždňa.

O očkovanie pre seniorov starších ako 75 rokov je veľký záujem. Mnoho termínov je už plných. Očkovať sa je možné aj vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch na Slovenskej ulici. Tá je jedným z aktuálnych 37-mich očkovacích centier v Slovenskej republike.

Ako sa prihlásiť na očkovanie?

Seniori vo veku vyššom ako 75 rokov vrátane, ako aj ďalší ľudia, ktorý majú na očkovanie nárok sa môžu prihlásiť cez webový portál Ministerstva zdravotníctva korona.gov.sk. Pomocou formulára v sekcií o očkovaní (nájdete ho aj kliknutím sem) je možné vyplniť prihlášku na očkovanie proti koronavírusu.

Po vyplnení osobných údajov na webovej stránke je potrebné vybrať kategóriu do ktorej žiadateľ o očkovanie spadá. Je možné vybrať si zo všetkých skupín, ktoré majú na očkovanie nárok. Od zdravotníckych pracovníkov až po seniorov.

Očkovanie vo Fakultnej nemocnici v Nových Zámkoch. Zdroj: archív Som Novzámčan

Následne je už potrebné iba vybrať miesto, kde chce byť žiadateľ očkovaný. Na výber sú všetky aktuálne očkovacie centrá. Medzi nimi je to aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch. Potom je už potrebné iba vybrať termín očkovania a formulár odoslať.

Prihlásiť sa je možné aj pomocou telefónnej linky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorá je určená pre ľudí, ktorým internetová forma žiadosti o očkovanie nevyhovuje. Informácie o očkovaní aj objednávanie prebieha cez telefónne číslo 0800 174 174.

Ministerstvo však odporúča linku využívať iba v prípade, ak internetová registrácia nie je možná. "Call centrum ministerstva zdravotníctva je predovšetkým určené pre tých, ktorí nemajú prístup k internetu a nevedia si informácie dohľadať na stránkach verejnej správy," informuje MZSR.

Termíny v Nových Zámkoch sú obsadené

O očkovanie pre seniorov je po celom Slovensku veľký záujem. Termíny sa preto veľmi rýchlo míňajú. "Po otvorení registrácie na očkovanie proti COVID-19 pre ďalšiu vekovú skupinu došlo k preťaženiu call centra ministerstva zdravotníctva," informuje Ministerstvo zdravotníctva.

Zaočkovaných je momentálne už viac než 100-tisíc ľudí. "Väčšina nemocníc má už v tejto chvíli obsadené všetky termíny, ktoré zatiaľ otvorili. Vedenie ministerstvo zdravotníctva teší záujem o očkovanie, mrzí ho, ak majú záujemcovia problém nájsť voľný termín, preto prosí o trpezlivosť," informuje Ministerstvo.

Aktuálna obsadenosť termínov v Nových Zámkoch ku 31.1.20201. Zdroj: korona.gov.sk

Všetky voľné termíny na očkovanie sú momentálne obsadené aj v nemocnici v Nových Zámkoch. Všetky očkovacie centrá však pridajú aj ďalšie voľné termíny. "Jednotlivé nemocnice postupne pridávajú ďalšie termíny, celkové kapacity však súvisia aj s rýchlosťou dodávok vakcín," dodáva Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

Pre aktuálne spravodajstvo ohľadom aktuálnej situácie v Nových Zámkoch sledujte Som Novozámčan na Facebooku alebo sa prihláste na odber Novozámockého newslettera.

Najnovšie články ohľadom diania v meste Nové Zámky
31. januára 2021
Seniori nad 75 rokov sa môžu prihlásiť na očkovanie v Nových Zámkoch
Čítajte viac...
23. januára 2021
Nemocnica otestovala svojich zamestnancov a ich rodiny, väčšina Covid lôžok je obsadená
Čítajte viac...
12. januára 2021
Výtvarníci z Centra voľného času tvoria aj počas pandémie, dosahujú úspechy
Čítajte viac...
31. decembra 2020
TOP 5 článkov roka 2020: Čo najviac zaujímalo Novozámčanov?
Čítajte viac...
19. decembra 2020
Nahliadnite do knižných pokladov múzea počas výstavy s názvom Poklady jednej knižnice
Čítajte viac...
9. decembra 2020
Novozámocké základné školy sa už tento rok neotvoria, riaditelia chcú školy otvoriť v januári
Čítajte viac...
9. novembra 2020
Ensemble Ricercata vo Vzdušných Zámkoch – keď si hudba nájde cestu
Čítajte viac...
20. októbra 2020
Koncert rezidenčného súboru Nových Zámkov Ensemble Ricercata bude online
Čítajte viac...
17. októbra 2020
AKTUÁLNE: Je vyhlásená mimoriadna situácia, Nitra dosiahla 3. stupeň povodňovej aktivity
Čítajte viac...
17. septembra 2020
Novozámockí kajakári naďalej napredujú, podporte ich v hlasovaní projektu Ukáž sa
Čítajte viac...
Navštíviť web
Facebook Twitter Youtube Instagram
Odhlásiť sa z odberu e-mailov    |    Pozrite si tento e-mail online

©Všetky práva vyhradené.

Ak máte tip na článok, alebo pripomienku, napíšte nám na info@somnovozamcan.sk