AKTUÁLNE: Do MHD v Nových Zámkoch sa už bez zakrytia tváre nedostanete, nemocnica zriadila stan na odklon pacientov

Ilustračná fotografia. Zdroj: Macau Photo Agency (Unsplash)

Krízový štáb mesta Nové Zámky naviazal na odporúčanie celoslovenského krízového štábu a do mestskej hromadnej dopravy sa v Nových Zámkoch už bez zakrytia tváre nedostanete. Fakultná nemocnica s poliklinikou zriadila tzv. stan na odklon pacientov. Prečítajte si najnovšie opatrenia, ktoré platia v meste Nové Zámky.Premiér Peter Pellegrini dnes potvrdil, že na Slovensku sa nachádza 61 nakazených. V nedeľu pribudlo 11 nových prípadov nákazy ochorením COVID-19. V súvislo s týmto nárastom prijala vláda SR ďalšie opatrenia proti šíreniu vírusu.

Na 14 dní sa na Slovensku uzatvárajú všetky maloobchodné prevádzky okrem potravín, drogérie, lekární, stravovacích zariadení, pôšt, bánk, predajní novín, benzíniek a obchodov s krmivami pre zvieratá. Stravovacie zariadenia budú môcť od 16. marca stravu poskytovať iba formou výdaja, teda bez toho, aby zákazník vstupoval do reštaurácie. Ministerka vnútra má zabezpečiť povinnú karanténu pre ľudí zo zahraničia. Pokiaľ po niekoho pošlú autobusy, alebo vládny špeciál, budú od neho žiadať, aby bol 14 dní v ubytovacích zariadeniach štátu.Do MHD sa v meste Nové Zámky sa už bez zakrytej tváre nedostanete, rozhodol o tom krízový štáb mesta Nové Zámky v čele s primátorom mesta Otokarom Kleinom. Podobné opatrenie zaviedlo aj mesto Trnava. Ak nemáte rúšku, môžete na zakrytie tváre použiť napríklad šál či inú látku. Rúško s respirátorom je však najlepšou ochranou.

„Vzhľadom na ďalšie šírenie korona vírusu na území SR, krízový štáb mesta prijal ďalšie opatrenia a odporúčania. Do MHD v Nových Zámkoch, budú môcť nastúpiť len cestujúci so zakrytou tvárou. Rovnako sa odporúča prevádzkovateľom taxi služieb, prevážať len zákazníkov so zakrytou tvárou,“ informuje primátor mesta Otokar Klein.Pre nemocnice vláda v nedeľu vyhlásila núdzový stav. Umožní presúvať materiál, techniku aj zdravotníkov z nemocnice do nemocnice, ale aj zakázať štrajk v zdravotníckych zariadeniach. Štátne nemocnice budú robiť iba nevyhnutné operácie a zrušili tie, ktoré nesúvisia s priamou záchranou života. O prerušenie takýchto zákrokov žiadajú aj súkromné nemocnice.Faklutná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky zriadila pred budovou monobloku stan v ktorom budú vykonávať odklon pacientov podľa usmernenia hlavného hygienika.

Stan pred nemocnicou. Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky / Facebook

„Pred vstupom do nemocnice sme umiestnili stan, kde člen vlastnej ochrany a zdravotnícky pracovník budú vykonávať takzvaný odklon pacientov podľa usmernenia hlavného hygienika,“ informuje FNsP Nové Zámky.Primátor mesta Nové Zámky taktiež vyzýva občanov, aby dodržiavali nariadenia a vyhli sa stretávaniu na verejných priestoroch. „Prosíme všetkých obyvateľov nášho mesta, aby striktne dodržiavali prijaté nariadenia, chránili zdravie svoje i svojho okolia, pokiaľ možno sa zdržiavali doma a nestretávali sa na verejných priestoroch, detských ihriskách, športových a odpočinkových zónach,“ píše Otokar Klein na svojej Facebookovej stránke.

V okrese Nové Zámky sú aktuálne dva ľudia u ktorých boli testy na koronavírus pozitívne. Ďalšie informácie o opatreniach, ktoré platia v Nových Zámkoch nájdete v tomto článku.

Všetky podujatia do konca marca sú zrušené, platí zákaz návštev v nemocnici. Prečítajte si, aké opatrenia proti šíreniu COVID-19 platia v Nových Zámkoch