AKTUÁLNE: EC vlaky až do odvolania nestoja v Nových Zámkoch

Ilustračná fotografia. Zdroj: Nové Zámky Fotoalbum

Kvôli havárií nákladného vlaku v Trnovci nad Váhom až do odvolania vlaky EC nestoja v Komárne ani v Nových Zámkoch.

AKTUALIZOVANÉ: 10.7.2019 o 13:10

AKTUALIZÁCIA: Železnice začali s opravami bezprostredne po nehode. Aktuálne dochádza k výmene výhybkových častí a poškodených podvalov na prvej koľaji, potom ešte prebehne výšková a smerová úprava koľají. Prvé vlaky budú po jednej z koľají možno jazdiť už dnes večer. „Premávka na prvej traťovej koľaji má byť obnovená dnes (10. júla) vo večerných hodinách a to na traťovú rýchlosť 30 km/h. Do konca týždňa vzhľadom na náročnosť prác nemožno očakávať sprejazdnenie druhej koľaje. Pri odstraňovaní následkov nehody na nej je takisto potrebná súčinnosť dopravcu, ktorého vlak sa vykoľajil.“ informuje ŽSR.

„Dnes ráno približne o 6.30 hod. sa vykoľajili vozne súpravy nákladného vlaku v Trnovci nad Váhom (pozn. red.: okres Šaľa). Železničná doprava je medzi Šaľou a Tvrdošovcami zastavená v oboch smeroch,“ informujú Železnice Slovenskej Republiky.


Vlak SA

SPÚŠŤ NA KOĽAJNICIACH V TRNOVCI NAD VÁHOM. AUTENTICKÉ FOTOGRAFIE Z MIESTA NETREBA KOMENTOVAŤ. Polícia v Šali vyšetruje vykoľajenie nákladných vozňov v železničnej stanici v Trnovci nad Váhom.Našťastie sa pri tejto udalosti nikto nezranil.Došlo k polámaniu koľají, poškodeniu troch nákladných vozňov, zničeniu prevážaného tovaru a zastaveniu dopravy. Škody budú preto vyčíslované postupne. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Nitriansky kraj Utorok 9. júla 2019

Došlo k polámaniu koľají, poškodeniu troch nákladných vozňov a zničeniu prevážaného tovaru. Na túto udalosť už reagovala aj polícia.  „Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia,“ informuje polícia Nitrianskeho kraja na sociálnej sieti. Zatiaľ nie je jasné, čo nehodu zavinilo. Pri havárií sa našťastie nikto nezranil, škody na majetku ešte vyčíslené nie sú.


Trať by mala byť sprejazdnená podľa ŽSR už čoskoro. „Sprejazdnenie jednej traťovej koľaje ŽSR predpokladajú v priebehu zajtrajšieho dňa. Sprejazdnenie druhej traťovej koľaje v súčasnosti zatiaľ nie je možné vzhľadom na jej značné poškodenie určiť,“ informuje ŽSR.

Kým nebude trať sprejazdnená, osobné vlaky nahradí autobusová doprava. Medzinárodné spoje EC, smerujúce z Budapešti do Bratislavy a späť sú presmerované cez Rusovce a Rajku.

Zdroj: ww.zsr.sk, Polícia Nitrianskeho kraja

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: