AKTUÁLNE: Mestský úrad je uzatvorený, budú sa konať iba už dohodnuté sobáše, aj tie bez hostí

Ilustračná fotografia. Zdroj: cottonbro (Pexels)

Na Slovensku sa aktuálne šíri nový vírus COVID-19, celkovo je už nakazených 204 ľudí. Šiesti z nich pochádzajú z okresu Nové Zámky. Opatrenia prijal mestský úrad i matrika už dávnejšie, niektoré z nich sa teraz sprísňujú.Mestský úrad je pre verejnosť od pondelka uzavrený a rôzne záležitosti tak vybavíte iba online. „Od pondelka 23. marca bude budova mestského úradu pre verejnosť uzavretá. Svoje záležitosti môžete vybaviť telefonicky alebo mailom v stredu 25.3.2020. V súrnych prípadoch píšte na e-mailovú adresu info@novezamky.sk,“ informuje Mesto Nové Zámky.

Kancelária prvého kontaktu a matrika zostanú otvorené, ale iba v obmedzenom čase každú stredu. „Kancelária prvého kontaktu a matrika budú otvorené len v stredu 25.3.2020 od 8. do 10. hodiny a od 15. do 17. hodiny,“ informuje Mesto Nové Zámky.Duplikáty rodných, sobášnych či úmrtných listov aktuálne nevybavíte vôbec. „Tieto dokumenty sa momentálne nevydávajú,“ informuje Mesto Nové Zámky. Podľa radnice nie je nutné žiadať ani o vydanie prvého výpisu rodného listu. „Do 60 dní od narodenia dieťaťa ošetrujú lekári dieťa aj na preukaz poistenca matky, nie je teda nutné žiadať z tohto dôvodu o vydanie rodného listu,“ informuje Mesto Nové Zámky.  Podobná je i situácia s úmrtným listom.“Na pochovanie zomrelého je postačujúci List o prehliadke mŕtveho, nie je potrebný úmrtný list,“ informuje Mesto Nové Zámky.

Momentálne nie je možné podať ani žiadosť o uzavretie manželstva. Až do odvolania je táto agenda pozastavená, so svadbou budete musieť počkať. Sobáše, ktoré už sú dohodnuté sa napriek šíreniu vírusu uskutočnia. Tieto sobáše však budú podliehať prísnym hygienickým opatreniam a budú bez hostí. “ Už dohodnuté sobáše sa konajú podľa plánu za sprísnených hygienických pravidiel (v sobášnej sieni môže byť prítomný len novomanželský pár, dvaja svedkovia a oddávajúci poslanec spolu s matrikárkou),“ informuje Mesto Nové Zámky.K úprave otváracích hodín pristúpili aj obchodné reťazce v Nových Zámkoch. V Bille na ulici Gábora Bethlena nakúpite od pondelka až do sobotu od siedmej ráno do 17-tej poobode. V Bille na ulici S. H. Vajanského nakúpite od pondelka až do soboty od siedmej ráno do 20-tej hodiny večer. Tu nakúpite aj v nedeľu d ôsmej do 20-tej.

Ďalšie články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: