AKTUÁLNE: Most pri Štrande je opäť prejazdný

Most po rekonštrukcií. Zdroj: www.novezamky.sk

Dlhé čakanie skončilo! Rekonštrukcia mosta pri kúpalisku Štrand začala v júli, od začiatku školského roka spôsobovala spomalenie hlavne rannej dopravy v meste. Od dnes je most opäť prejazdný.

Frekventovaný most na štátnej ceste 1/75 na Bezručovej ulici cez ktorý denne prejde množstvo áut smerujúcich do Dvorov nad Žitavou či iných neďalekých obcí bol uzavrený od 15. júla až do 12. decembra. Dnes sa na moste uskutočnilo stretnutie zainteresovaných subjektov a dohodlo sa predčasné otvorenie mostu, keďže pôvodne mal byť otvorený až 27. decembra.„Vo štvrtok 12. decembra bolo priamo na moste stretnutie zástupcov zainteresovaných firiem, štátnych inštitúcií a samosprávy. Popoludní stretnutie pokračovalo na Okresnom úrade v Nových Zámkoch, odkiaľ mestu doručili oficiálne rozhodnutie s povolením na predčasné užívanie stavby,“ informuje mesto Nové Zámky.

Dnes je most čiastočne prejazdný. Od piatka bude už plne prejazdný pre autá aj pre nákladnú dopravu.


Pohľad na opravený most. Zdroj: www.novezamky.sk

„Okresný úrad Nitra, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií vo štvrtok 12. decembra vydal povolenie na predčasné užívanie stavby Cesta 1/75 Nové Zámky, most č. 45-016. V piatok 13. 12. bude most pri Štrande úplne prejazdný. Nie je tu obmedzená rýchlosť ani obmedzená nosnosť, môže teda po ňom premávať aj nákladná doprava,“ dodáva mesto.

Most bol pred rekonštrukciu v zlom stave. Počas rekonštrukcie bol vymenený kryt vozovky, izolácie, rímsy, odvodnenia, zábradlia a mostné závery. Most teraz vyzerá lepšie a motoristov určite poteší nový povrch vozovky.

Počas nedávnych mesiacov spôsobovala uzávierka zápchy a problémy s dopravou v meste v ranných i poobedňajších hodinách. Keďže most nie je vo vlastníctve mesta, samospráva nemala vplyv na práce na moste.Aktuálne prebiehajú v Nitrianskom kraji ďalšie rekonštrukcie mostov, ktoré ešte môžu dopravnú situáciu ovplyvniť. Most pri štrande v Nových Zámkoch je zatiaľ prvý, ktorý sa podarilo dokončiť predčasne.