AKTUÁLNE: Premiér potvrdil prvý prípad koronavírusu v okrese Nové Zámky

Ilustračná fotografia. Zdroj: pexels.com

Premiér Slovenskej republiky Peter Pellegrini dnes potvrdil prvý prípad koronavírusu COVID-19 v okrese Nové Zámky. Na Slovensku je aktuálne nakazených 44 ľudí.Peter Pellegrini dnes pred médiami oznámil, že pribudlo 12 prípadov nákazy koronavírusom na Slovensku. Jeden z nakazených sa nachádza v okrese Nové Zámky. Už pred potvrdením bol v domácej karanténe. Muž sa nenachádza v Nových Zámkoch, ale v jednej z obcí okresu.

Muž z okresu Nové Zámky u ktorého sa povrdil koronavírus sa nenachádza v nemocnici, ale zostáva v domácej karanténe. „Daný človek nie je v nemocnici, je doma. Ak budeme prijímať ďalšie prísnejšie opatrenia, tak ich budeme zverejňovať aj na stránke a na FB stránke nemocnice,“ hovorí Ján Beček, hovorca Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky.

„Prosím všetkých obyvateľov, zdržiavajte sa doma, v prípade potreby ísť z domu chráňte sa rúškami. Dodržiavajte maximálnu hygienu,“ informuje primátor mesta Nové Zámky Otokar Klein na svojej Facebookovej stránke.

Premiér pravdepodobne zvolá mimoriadnu schôdzu Národnej rady na nedeľu. Je možné, že sa terajšie preventívne opatrenia sprísnia.Prečítajte si viac o opatreniach proti šíreniu ochorenia COVID-19 v Nových Zámkoch v našom článku.

Všetky podujatia do konca marca sú zrušené, platí zákaz návštev v nemocnici. Prečítajte si, aké opatrenia proti šíreniu COVID-19 platia v Nových Zámkoch