Bažant Kinematograf prichádza do Nových Zámkov

Ilustračná fotografia. Zdroj: www.kinematograf.sk

Jeden z autobusov Bažant Kinematograf sa už dnes večer zastaví v Nových Zámkoch. Zostane tu až 4 dni a prinesie 4 filmové tituly.

V 17. sezóne putovného kina BAŽANT KINEMATOGRAF 2019 sa dva filmové retro autobusy Škoda RTO zastavia v 30 mestách na Slovensku vrátane Nových Zámkov.  Autobus tentokrát prinesie novú domácu a českú tvorbu.

„Bažant Kinematograf je originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko. Od svojej prvej sezóny v roku 2003 sa postupne etabloval ako najväčší open-air filmový festival na Slovensku. Počas prázdninových mesiacov zastaví vo vyše tridsiatich rôznych miestach a jeho predstavenia navštívi tradične okolo 50 000 divákov,“ hovoria organizátori.Autobus nepríde do Nových Zámkov po prvý krát, zastavil sa tu už niekoľko krát. Minulý rok priniesol aktuálnu Českú a Slovenskú tvorbu, pred dvoma rokmi priniesol staré klasiky. Všetky tohtoročné premietania sa uskutočnia o 21:30, teda po zotmení na Hlavnom Námestí.

Premietané filmy

11. 7. o 21:30 – TRABANTOM TAM A ZASE SPÄŤ

Česko, 2019, 118 min.

 

Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov! Posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. S diváckym úspechom sme pred rokmi uviedli v programe predchádzajúci titul Dana Přibáňa Trabantom až na koniec sveta a tento aktuálny je ešte o kus lepší, zábavnejší  a technicky dokonalejší.

12. 7. o 21:30 – TERORISTKA

Česko, Slovensko, 2019, 95 min.

Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a berie zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová.


13. 7. o 21:30 – DÔVERNÝ NEPRIATEĽ

Slovensko, Česko, 2018, 112 min.

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Vydarený česko-slovenský mysteriózney triler.

14. 7. o 21:30 – ŽENY V BEHU

Česko, 2019, 93 min.

Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón… Divácky trhák v českých kinách a zároveň veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Film na leto ako uliaty.

Zdroj: www.kinematograf.sk
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: