Cool-túra INAK: Ďalší ročník populárneho podujatia sa uskutoční už v júni

Už 15.6.2019 sa uskutoční ďalší ročník podujatia Cool-túra INAK, ktorého organizátorom je mestský poslanec Štefan Pivoda.

Je to voľnočasová a kultúrna udalosť, ktorá počas dňa plnej pohody a zábavy návštevníkom predstaví aj rôzne alternatívne životné štýly, umenia a voľnočasové aktivity. Výstavy a workshopy majú okrem zábavy slúžiť ako inšpirácia a vzdelávanie návštevníkov k zmyslu-plnému tráveniu ich voľného času a života.

Je to taktiež možnosť si pozrieť diela mladých umelcov, predstaví sa tu množstvo novozámockých umelcov. Počas dňa si deti budú môcť vyskúšať skate-ovanie v Skate Škole, tí pokročilejší sa budú môcť prihlásiť do Skate Súťaže. Tešiť sa môžete i na koncerty umelcov a skupín ako Hrdzavý Nóž, Kafkas Heroes, HEAD2DOWN, DJ BION a mnohých ďalších.Uvidíte aj umelecké diela od Peter Kovács Wood Craft design, Bla Bla (Žaneta Aradska) – ilustrácie inšpirované bežným životom a charakterové portréty, Vidu – handmade, Lubo Kubo Kubala – fotograf, TWOR – graffiti a streetart, ArtHouse Poprad, Vámos János – malby, José Art – malby a od mnohých ďalších.

Už bol zverejnený i predbežný harmonogram akcie:

13:00-14:00 Skate škola
14:30-18:00 Skate súťaž + Best trick + Game of Skate
18:30-21:00 Koncerty
14:00-18:00 Výstavy, Workshopy, Graffiti Jam

Akcia sa začne o 13:00 a potrvá do 22:00. Uskutoční sa v skateparku v Nových Zámkoch a celá udalosť ako aj všetky jej sprievodné programy sú zdarma. Sponzormi akcie sú: Jiří Adámek – design, Ľubo Kubala “S foťákom za správnym okamihom”, Michal Remeny ShowMe FOTO VIDEO, cubeskateshop.sk, TheChillstore.eu, Music Drive.

Reportáž z minulého ročníka:
Keby ste radi obohatili program aj Vy (výstavou, hudobným vystúpením, workshopom ukážkou alebo iným spôsobom) alebo poznáte niekoho, koho by ste doporučili, môžete sa ozvať organizátorom.

Zdroj: Facebook – Udalosť Cool-túra INAK