Dajte si pozor na dopravné obmedzenia: Ďalšie novozámocké ulice dostanú nový povrch

Ilustračná fotografia. Zdroj: www.novezamky.sk

V Nových Zámkoch pokračuje obnova povrchov mestských ciest. Radnica plánuje v druhej etape obnovy obnoviť viac ako 44-tisíc metrov štvorcových.

Mesto Nové Zámky oznámilo, že od 1.júna začína s druhou etapou obnovy povrchu ciest. V prvej etape bolo obnovených necelých 38-tisíc metrov štvorcových povrchov ciest.V druhej etape plánuje radnica obnoviť ešte väčšiu plochu, obnovených by malo byť viac než 44-tisíc metrov štvorcových. Táto obnova povrchu so sebou prináša aj niekoľko dopravných obmedzení, keďže budú ulice počas prác kompletne uzatvorené.

Práce začnú v prvý júnový deň, v pondelok, na Cyrilometodskej ulici. Mesto Nové Zámky už obyvateľov danej ulici upozornilo. „Informácie dalo mesto umiestniť na vchody bytových domov aj na čelné sklá automobilov zaparkovaných v ulici,“ informuje radnica na webstránke mesta.Ulica bude počas obnovy povrchu kompletne neprejazdná, keďže jednou z prvých prác bude frézovanie povrchu na čo je potrebné uvoľniť celú plochu cesty. „Prosíme preto obyvateľov o súčinnosť a trpezlivosť,“ informuje radnica.

Obnova povrchu Cyrilometodskej ulice, prvej z ulíc, ktoré budú obnovené, by mala byť ukončená v piatok 19.júna. Po nej sa práce presunú na druhú časť centrálneho mestského okruhu.Celkovo bude v druhej fáze obnovy povrchov mestských ciest opravených viac než 10 ulíc. „Zahŕňa dva úseky Andovskej ulice, Ernestovu baštu, Cyrilometodskú, úsek Riečna – J. Kráľa, druhú časť centrálneho mestského okruhu, Petőfiho ulicu, úsek Björnsonova – Žerotínova – Hradná, Šoltésovej a Bitúnkovú ulicu,“ informuje radnica.