Ďalšie opatrenia v súvislosti s koronavírusom: Mesto uzatvára detské ihriská a radí občanom obmedziť sociálne kontakty

Ilustračné fotografia. Zdroj: Polina Tankilevitch na Pexels

Kvôli šíreniu ochorenia COVID-19 (koronavírusu) budú uzavreté všetky detské ihriská na území mesta Nové Zámky. Mesto taktiež odporúča obyvateľom obmedziť sociálne kontakty.V nedeľu bolo potvrdených 17 nových prípadov koronavírusu v Slovenskej republike. Aktuálne je potvrdených 61 prípadov nové ochorenia COVID-19. Dvaja z nakazených sa nachádzajú v domácej karanténe v okrese Nové Zámky.

V súvislo so zvyšujúcim sa počtom nakazených sa rozhodlo mesto Nové Zámky prijať ďalšie opatrenia proti šíreniu vírusu. Najnovším opatrením je uzatvorenie detských ihrísk na celom území mesta Nové Zámky.„Mesto Nové Zámky prijalo ďalšie preventívne opatrenie proti šíreniu koronavirusu. Detské ihriská na území mesta budú uzavreté policajnou páskou,“ informuje primátor mesta Nové Zámky Otokar Klein.Primátor taktiež apeluje na obyvateľov, aby sa nestretávali na verejných priestranstvách, obmedzili kontakt s inými osobami a dodržiavali pokyny mestskej polície. „Prosíme obyvateľov, aby obmedzili kontakt s inými osobami a nestretávali sa na verejných priestranstvách. Tiež prosíme dodržiavať výzvy a pokyny príslušníkov mestskej polície,“ informuje Otokar Klein.


Ďalšie články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch

AKTUÁLNE: Do MHD v Nových Zámkoch sa už bez zakrytia tváre nedostanete, nemocnica zriadila stan na odklon pacientov

AKTUÁLNE: Premiér potvrdil prvý prípad koronavírusu v okrese Nové Zámky

Všetky podujatia do konca marca sú zrušené, platí zákaz návštev v nemocnici. Prečítajte si, aké opatrenia proti šíreniu COVID-19 platia v Nových Zámkoch