Detské ihriská sú opäť otvorené, platia na nich prísne pravidlá

Ilustračná fotografia (Žihadielko v Nových Zámkoch) Zdroj: novezamky.sk

Detské ihriská boli znova otvorené, podliehajú však prísnym hygienickým pravidlám proti šíreniu koronavírusu. Počet detí je obmedzený a deti musia mať rúška.

Detské ihriská boli od polovice mája uzatvorené, aby sa predišlo šíreniu ochorenia COVID-19. V rámci štvorfázového plánu uvoľňovania opatrení premiéra Igora Matoviča sa v tretej fáze otvorili aj ihriská pre deti. „Podľa usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR možno vzhľadom na stabilizujúcu sa epidemiologickú situáciu znovuotvoriť detské ihriská,“ informuje mesto Nové Zámky v najnovších Novinkách z radnice.Mnoho opatrení však ešte stále platí, napríklad aj povinné nosenie rúšok. Na ihriskách aktuálne platia prísne pravidlá spojené s hygienou, ktoré je nutné dodržiavať. „Na základe usmernenia k opatreniu č. OPL/3795/2020 ÚVZ SR Mesto Nové Zámky upozorňuje na striktné dodržiavanie prísnych hygienických opatrení,“ informuje mesto. Aby sa predišlo nákaze, je obmedzené koľko detí sa môže na ihrisku hrať súčasne. Pre rodičov je odporúčané zabezpečiť dvojmetrový odstup medzi deťmi.Povinnosťou rodičov i detí je mať na sebe počas návštevy ihriska nasadené rúška. Tie sú na základe rozhodnutia vlády Slovenskej republiky povinné všade mimo domu. Výnimkou je prechádzka v prírode, kde rúško povinné nie je. Rodičia taktiež musia zabezpečiť čo najmenší fyzický kontakt medzi deťmi, povinné je i priniesť si dezinfekciu. „Rodičia alebo osoby sprevádzajúce deti musia mať  so sebou prostriedok na dezinfekciu rúk,“ informuje mesto Nové Zámky.

Mesto detské ihriská denne dezinfikuje

Starostlivosť o detské ihriská je náročná. Musí sa však vykonať pre bezpečie detí, ktoré sa na ihriskách v meste hrajú. „Každodenne treba areály detských ihrísk upratať, prehrabať pieskoviská, očistiť a vydezinfikovať dotykové plochy jednotlivých herných zostáv. Raz za týždeň treba pieskoviská preliať pitnou vodou alebo vodou zodpovedajúcou požiadavkám pre vodu na kúpanie,“ informuje mesto Nové Zámky.Mesto Nové Zámky sa stará spolu o 36 detských ihrísk. O úpravu a dezinfekciu týchto ihrísk sa budú starať dvaja ľudia odboru komunálnych služieb na Mestskom úrade, vypomáhať budú dvaja zamestnanci Odboru kultúry. „Okrem každodenného čistenia budú kontrolovať technický stav zariadenia ihrísk a nahlasovať požiadavky na údržbu,“ informuje mesto.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.