Domáci boli na západoslovenských majstrovstvách v cezpoľnom behu najlepší

Szarka Gergő. Foto: Peter Straňovský

Jediná majstrovská atletická súťaž v Nových Zámkoch v rokoch 2020 a 2021 sa uskutočnila minulú sobotu v okolí štadióna na Sihoti, keď domáci Atletický club Nové Zámky organizoval Majstrovstvá Západoslovenského kraja v cezpoľnom behu jednotlivcov a družstiev od najmladšieho žiactva až po dospelých.

V spomínaných dvoch rokoch sa nekonali na štadióne na Sihoti žiadne majstrovské súťaže kvôli dezolátnemu stavu hlavne atletickej dráhy a vlaňajší majstrovský krajský cezpolák sa v októbri už nemohol konať kvôli Covid-19.

Napriek viacerým absenciám kvôli ochoreniam boli bežci domáceho AC v celkovom hodnotení úspešnosti v súťažiach jednotlivcov a družstiev najlepší ako v počte získaných medailí, tak i v počte bodovaných prvých ôsmych miest. Celkových 80 bodov získali aj vďaka dvom zlatým, trom strieborným a štyrom bronzových medailám.

V súťažiach jednotlivcov sa o jediný titul zaslúžil v kategórii juniorov na vzdialenosti 4500 m Gergö Szarka, ktorý zvíťazil časom 15:51. Hneď za nim dobehol na druhom mieste Tadeáš Valent v čase 18:07. Druhé striebro pridala medzi dorastenkami Laura Tomanová na vzdialenosti 2 500 m časom 10:56. O dve tretie miesta sa zaslúžili medzi staršími žiakmi Peter Csikós časom 9:09 (2 500m) a Réka Puha medzi juniorkami časom 12:00(2 500 m).

Ilustračné foto. Zdroj: Eduard Magnus Matiko

Na štvrtom mieste skončili Miroslav Ozorák (muži,  4 500 m, 17:13) a Maximilián Szabó (starší žiaci, 2 500 m, 9:17). Ako siedmi dobehli Emil Daniš (muži, 4 500 m, 19:05) s Erikom Kostolánim (mladší žiak, 1 500 m, 6:13). Posledný bod v súťaži jednotlivcov získal Regö Dániel (dorastenci, 4 500 m, 18:56). V súťaži minimálne trojčlenných družstiev zvíťazili starší žiaci v zložení Peter Csikós, Maximilián Szabó a Alex Kostoláni.

Na druhom mieste skončil kolektív mužov v zložení Miroslav Ozorák, Emil Daniš, Dávid Holzhei a Milan Valko. Dve tretie miesta v súťažiach družstiev pridali starší žiaci (Oliver Zachar, Ján Bencze Martin Halmeš) a dorastenci (Regö Dániel, Martin Andi, Simon Valent, Marián Balogh, Martin Peregrín).

V konečnom hodnotení klubov našej Západoslovenskej oblasti zo všetkých uskutočnených majstrovských súťaží jednotlivcov a družstiev(bez halových M ZsAZ jednotlivcov a skrátených súťaží družstiev na dráhe) skončil novozámocký AC za rok 2021 na 3.mieste so ziskom 455 bodov, využívajúci podmienky športových škôl bol najlepší AK AŠK Slávia Trnava s 989 bodmi pred druhou Sláviou o.z. Trenčín, ktorá získala 455 bodov. Až štvrtý bol ŠK ŠOG Nitra za 378 bodov.

Potom na piatom mieste už bez podmienok športových škôl podobne ako novozámocká atletika skončil AC Stavbár Nitra(353 bodov), na šiestom mieste bol AK Bojničky (344 bodov), ako siedmy Atletický oddiel Partizánske (311 bodov) a prvú osmičku z 26 bodujúcich klubov Zsl. oblasti uzatvára TJ Družba Piešťany(196 bodov).