Dva septembrové tipy do kina od Filmového klubu pri Kine Mier

V letných mesiacoch priniesol Filmový klub pre svojich členov aj nečlenov množstvo zaujímavých filmov z rôznych krajín a diváci si tak mohli za špeciálnu letnú cenu 1 euro vychutnať zážitok z nezabudnuteľných príbehov na veľkom plátne. Na september máme pripravených niekoľko klubových projekcií a aspoň dve z nich vám teraz priblížime.

Krajina Medu

Dokument Krajina medu (projekcia 16.9. o 19:30) bol nominovaný na Oscara a zavedie nás na ďaleký Balkán, do dediny v odľahlých horách, kde neexistujú cesty, elektrina ani tečúca voda.

Plagát filmu Krajina medu.

Žije tu Hatidze Muratova, posledná z rodu včelárov, ktorí si na skromné živobytie zarábajú výrobou malého množstva medu. Prekvapivo humorný, drsný i nežný portrét krehkej rovnováhy medzi ľudstvom a prírodou, a nezabudnuteľné svedectvo o vytrvalosti jednej ženy. Určite odporúčame vidieť. Pred projekciou na vás čaká aj niekoľko prekvapení.

Kým sa skončí leto

S ľahkosťou a originálnym humorom pretkaná austrálska dráma Kým sa skončí leto (projekcia 23.9. o 19:30) sa stala diváckym hitom minuloročného festivalu v Benátkach, odkiaľ si film odniesol niekoľko cien.

Plagát filmu Kým skončí leto.

Prvé stretnutie s láskou prebúdza v chorej Mille novú chuť do života a jej energia a túžba objavovať otočí celú rodinu hore nohami. Začne svojmu prekvapenému okoliu ukazovať, ako prežiť každú minútu naplno. Tradičné pravidlá a morálne poučky letia do koša a rodičia sa rozhodnú dať veciam voľný priebeh.

Život je krásny aj preto, že sa nedá naplánovať. Pevne verím, že vy si aspoň jednu návštevu kina v septembri viete naplánovať. Možno sme vás navnadili vyskúšať niečo z klubovej ponuky. Budeme veľmi radi, keď prídete.