E-sport Nové Zámky sa uskutočnil už po tretí krát, napriek opatreniam prežili hráči deň plný zábavy

Hráči v kategórií Counter Strike: Global Offensive

Hráčska komunita sa tento rok zišla v Nových Zámkoch na každoročnom E-sporte už po tretí krát. Podujatie muselo dodržať prísne opatrenia.

Novozámocká hráčska komunita sa tento rok opäť stretla v Dome Kultúry na Hlavnom Námestí. Termín sa E-sporte sa posunul dopredu a hráči sa stretli už v posledný augustový deň, pondelok.

Tretí ročník podujatia priniesol taktiež zmenu v hrách v ktorých sa súťažilo. Hráči tento rok otestovali svoje zručnosti v dvoch kategóriach. Prvou bola hra Clash Royale, druhou hrou, ktorá sa na E-sporte Nové Zámky 2020 hrala bola známa online hra Counter Strike: Global Offensive.

E-sport predbehol minulé ročníky

Vyhodnotenie súťaže a odovzdávanie cien.

Tohtoročný E-sport dosiahol taktiež výbornú účasť, pričom bolo registrovaných až 50 hráčov z ktorých drvivá väčšina sa turnaja zúčastnila.

Práve vďaka vysokej účasti a rozmanitosti hier trval tohtoročný E-sport dlhšie než predošlé ročníky. Hráči hrali už od ôsmej hodiny ráno, pričom zábavný deň sa skončil napínavým finálne a odovzdávaním cien o 15-tej hodine.

Hráči si odniesli zaujímavé ceny

V kategórií Clash Royale sa na prvom mieste umiestnil Rajmund Hezký, druhé miesto obsadil Sebastián Vadkerti. Prvú trojicu v tejto kategórií uzavrel Dávid Horváth.

Najviac hráčov hralo v kategórií Counter Strike:Global Offensive. V tejto kategórií obsadil prvé miesto Zsolti Farkas, na druhom mieste  sa umiestnil Erich Jordanek. Tretie miesto získal Denis Majerčík.

Každý z výhercov obdržal zaujímavé ceny, medzi ktorými bola aj mechanická herná klávesnica, herné slúchadlá, myšky, esterné powerbanky a mnoho ďalšieho.

Niekoľko momentov pred odovzdaním cien. Foto: Miroslav Antoni

Organizáciu podujatia tento rok opäť zabezpečil spravodajský portál Som Novozámčan v zastúpení Richarda Prutkaya s jeho tímom a Mesto Nové Zámky spolu s primátorom mesta Nové Zámky PhDr. Mgr. art. Otokarom Kleinom.

V kategórií Clash Royale hrali hráči na vlastných mobilných telefónoch, pričom zápasy prebiehali na pódiu. V kategórií Counter Strike boli použité zostavy od sponzora podujatia, firmy Atech IT Planet.

Cieľom podujatia bolo pripraviť pre novozámockú hernú komunitu zábavný deň, počas ktorého sa môžu spoznať s ostatnými a zabaviť sa pri obľúbených hrách. Na základe doterajších ohlasov sa tento cieľ podarilo splniť.

Aby sa však hráči medzi svojimi zápasmi nenudili, tento rok bol systém hrania mierne upravený. Počas celého podujtia sa zápasy z oboch hier vysielali v Hlavnej sále Domu Kultúry, pričom ich komentoval minuloročný účastník, terajší komentátor, Matteo Chianese.

Spomínané hygienické opatrenia síce E-sport ovplyvnili, podarilo sa ich však dodržať. Aj napriek rozdelenému sedeniu a rúškam mali hráči priestor si medzi sebou zasúťažiť.

Podujatie sa mohlo uskutočniť aj vďaka sponzorom, ktorými boli firmy IT Planet ATECH servis, Tesco Nové Zámky a spoločnosť Websupport.

FOTOGALÉRIA Z PODUJATIA

1 komentár k príspevku “E-sport Nové Zámky sa uskutočnil už po tretí krát, napriek opatreniam prežili hráči deň plný zábavy

Komentáre sú uzavreté.