Filmová rubrika: Poďte stráviť Chvíľky do kina

V dnešnej uponáhľanej dobe nestíhame vnímať jeden druhého a už vôbec nie vnútorné prežívanie a problémy, s ktorými človek v sebe bojuje.Skúste si nájsť pre seba chvíľku a spomaliť, snažiť sa vcítiť do problémov toho druhého. Len tak môžeme začať meniť veci k lepšiemu. Do kina prichádza nenápadný film a stavíme sa, že ste o ňom nepočuli. Uvidíte ho v  stredu 8.5. v Kine Mier, v rámci Filmového klubu od 19:30. S preukazom Filmového klubu je vstupné 3 eurá,  inak sú to 4 eurá.

O filme Chvíľky
Anežka je mladá žena, ktorá si praje, aby vzťah s jej rodinou aj partnermi bol dobrý a kľudný, a to aj za tú cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam či sporom. Neuvedomuje si ale, že tento pomyselný pokoj je len pokojom pred búrkou, ktorá musí skôr či neskôr prísť. Film hovorí o základných situáciách, vzťahoch a emóciách, ktoré stretávajú každého z nás. Hovorí o láske, bolesti, oddanosti, ale tiež o nádeji, že človek dokáže svoje zranenia premeniť v silu.

Je to český film a podľa vedúcej Filmového klubu Evy Labayovej by ten film mali vidieť ženy kvôli spolupatričnosti a muži kvôli snahe pochopiť ženy …. poďte stráviť Chvíľky do kina.

Vstupenky nájdete tu.

Článok vznikol v spolupráci s Evou Labayovou.