Filmový klub pozýva na svoje júlové projekcie – stredy v kine za 1 euro!

Máme tu horúce letné mesiace, keď sa snažíme oddychovať, regenerovať. Po celodennom kúpaní a chytaní bronzu alebo ako relax po práci vám môže dobre padnúť aj kultúrny program v podobe zaujímavých filmov. 

Ako prekvapenie na leto budú všetky klubové filmy za symbolickú cenu 1 euro. Nezabudnite si kúpiť aj preukaz filmového klubu, stále je zopár kúskov v predaji v pokladni kina Mier. Pozrime sa teraz na júlovú ponuku Filmového klubu pri kine Mier. Na svoje si prídu milovníci francúzštiny, nemčiny aj maďarčiny. Všetky filmy sú samozrejme s titulkami.


Aké filmy ponúkame v stredu?

Ak vás čaká dôležitý krok v živote a organizujete dokonale premyslenú, luxusnú svadbu na francúzskom zámočku zo 17. storočia, úplne si to hovorí o nejaký prúser. Profesionálna svadobná agentúra má na nezdary celých 24 hodín a za tie sa toho môže stať naozaj veľa. Zvlášť keď šéf agentúry z priateľstva zamestná vlezlého fotografa, ktorého skôr než fotenie zaujíma svadobné pohostenie, nájde záskok za kapelu, pre ktorý je „decentná zábava“ neznámym pojmom, a ženíchove polnočné prekvapenie definitívne zmení celú svadbu v grotesku. Zabavte sa pri sledovaní francúzskej komédie Kým nás svadba nerozdelí.

Na vážnejšiu tému sa naladíme so snímkou  nemeckého režiséra Fatiha Akina a položíme si otázku, či je možné dosiahnuť spravodlivosť vo svete plnom predsudkov a nenávisti? Katja (famózna Diane Kruger) je vydatá a spolu so svojím mužom Nurim a synom Roccom žije spokojným životom. Stačí však jeden moment a jej život sa zmení. Manžel aj syn zomierajú pri bombovom útoku. Je rozhodnutá urobiť všetko, aby dosiahla spravodlivosti. Môže sa jej to podariť? Poďte si pozrieť silný príbeh s názvom Odnikiaľ a zistíte, prečo herečka Diane Kruger dostala ocenenie v Cannes Film Festival za najlepšiu herečku a prečo bol film ocenený Zlatým Glóbusom za najlepší cudzojazyčný film. Tento film vrelo odporúčam. Nenechajte si ho újsť. Bude to silný zážitok.

Energiou pulzujúci a skvelou hudbou nabitý film Belgica je príbehom dvoch bratov: charizmatického a temperamentného Franka, manžela, otca a nevyliečiteľného sukničkára, a jeho ambiciózneho, ale neskúseného brata Joea, ktorý je majiteľom baru zvaného Belgica, najkúlovejšieho nočného klubu v meste. Z bratov sa stanú obchodní partneri, ktorí Belgicu rýchlo premenia na miesto plné skvelej hudby, krásnych ľudí a neviazanej zábavy. Keď však neskôr zistia, že viesť taký podnik je náročnějšie, než si predstavovali.Režisér Szabolcs Hajdu ponúka neprikrášlenú štúdiu dvoch rodín, ktoré sa pre nečakané okolnosti dočasne ocitajú v jednom – nie celkom bežnom – byte. Film je defacto režisérovou autobiografiou, keďže si v ňom zahral nielen on, ale aj manželka a deti. Vychádza najmä zo svojho života a podľa jeho slov je dej odrazom skúseností s rodinnými vzťahmi. Tematicky sa venuje viacerým okruhom – súžitie v neľahkých podmienkach, pomoc blízkym za cenu straty komfortu a výchova detí. Rodinné šťastie sa určite oplatí vidieť. Nejde o snímku pre konzumného diváka, viac zaujme festivalových nadšencov. (citujeme z filmového portálu kinema.sk)

Pre milovníkov severských filmov je tu chuťovka A dýchajte pokojne ponúkajúca príbeh dvoch žien, ktorých osudy sa na krátku chvíľu vďaka nepredvídateľným okolnostiam pretnú. Medzi islandskou slobodnou matkou a africkou ženou žiadajúcou o azyl sa vytvorí intímne puto a obe začnú spoločne bojovať za to, aby sa ich životy vrátili na tú správnu cestu.
Snímka bude uvedená spolu s krátkym animovaným predfilmom Daniely Krajčovej Persona Grata.

Prehľad projekcií klubových filmov na júl

03.07. – Kým nás svadba nerozdelí (Francúzsko, 2017, 115 min.) 1 euro

10.07. – Odnikiaľ (Nemecko/Francúzsko, 2017, 106 min.) 1 euro

17.07. – Belgica (Belgicko/Francúzsko, 2016, 127 min.) 1 euro

24.07. – Rodinné šťastie (Maďarsko, 2016, 81 min.) 1 euro

31.07. – A dýchajte pokojne (Island / Švédsko / Belgicko, 2018, 100 min) + Persona Grata 4 / 3 eurá
Začiatky premietaní sú o 19:30. Lístky sú dostupné online na www.kinomier.sk a v pokladni kina. Veríme, že niečo si vyberiete a venujete nám svoju priazeň aj počas letných mesiacov. Tešíme sa na vás!

Eva Labayová

Autor článku: Eva Labayová

Vedúca filmového klubu pri kine Mier.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: