Plánujete ísť do kina? Pozrite si odporúčania Filmového Klubu na Máj

Filmový klub pozýva verejnosť na dva zaujímavé tituly, ktoré budú premietané v Kine Mier.

22.mája o 19:30: Teheránske tabu, mládeži neprístupné

O filme Teheránske tabu (90 min)

Tri mladé ženy a jeden muž majú podobné túžby ako ich vrstovníci inde na svete. Žijú ale v Teheráne, kde platia úplne iné pravidlá. Rockové koncerty v kluboch, nemanželský sex, alkohol aj drogy miestne zákony zakazujú a vytláčajú do podzemia. Kto má peniaze a moc, pravidlám sa ľahko vzoprie. Ostatným, ktorí chcú žiť mimo úzko vymedzených mantinelov, hrozia tvrdé tresty. Pri ceste za šťastím a slobodou tak hrdinovia filmu musia búrať tabu a riskovať.Lístok si môžete zarezervovať kliknutím sem.

29. mája o 19:30: Všetci to vedia, prístupnosť od 15 rokov

O filme Všetci to vedia (132 min)

Krásna Laura prichádza do rodného Španielska na svadbu svojej sestry. Bujarú oslavu v kraji slnečných viníc však naruší zmiznutie jedného z hostí. Čoskoro sa ukáže, že pod povrchom driemu staré krivdy a tajomstvá, ktoré mali zostať zabudnuté. Najslávnejší filmový pár súčasnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelujú v hlavných úlohách dávnych milencov, medzi ktorými to nikdy neprestalo iskriť. Psychologický thriller dvojnásobného držiteľa Oscara Asghara Farhadiho bol otváracím filmom festivalu v Cannes.

Lístok si môžete zarezervovať kliknutím sem.Oba filmy budú premietané v pôvodnom znení s titulkami. Vstupné sú 4 eurá a pokiaľ máte preukaz Filmového klubu, tak zaplatíte iba 3 eurá (zľava platí na klubový film, ktorý sa premieta každú stredu).

Tešíme sa na vašu návštevu kina.