Filmový klub: Pozvánka na film, ktorý vám len tak z hlavy nevyšumí a prekvapenie na záver

Pozývame vás na dánsky film Tiesňové volanie, ktorý je prvým celovečerným filmom Gustava Möllera, jedného z najsľubnejších tvorcov novej dánskej filmovej generácie.

Koncom augusta – 28.8. 2019 (streda) – nás čaká veľmi zaujímavá udalosť. Ak ste ešte klubový film nevideli, určite odporúčame vyskúšať tento. Pôjde o posledný letný klubový film, pri ktorom je vstupné pre všetkých divákov jednotné – 1 euro – v rámci letných EURO filmov, ktoré prináša Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK).

Tento film vás nechá v napätí do poslednej chvíľky

Snímka mala celosvetovú premiéru minulý rok na festivale Sundance a bola ocenená Cenou divákov za najlepší zahraničný film. Na vlastnej koži zistíme, ako pracuje naša predstavivosť, zmysly, strach a režisér nás presvedčí, že najsilnejšie filmové momenty sú tie, ktoré nevidíme.

O čom je Tiesňové volanie

 Asger Holm, bývalý policajt, ktorému bola pridelená služba na tiesňovej linke, odpovie na volanie od unesenej ženy. Keď je hovor náhle prerušený, začína po žene a jej únoscovi pátrať. S telefónom ako jediným nástrojom, obklopený stenami kancelárie vstúpi Asger do pretekov s časom, aby zachránil ohrozenú ženu. Zločin, ktorý odkrýva, je však omnoho väčší, ako sa na začiatku mohlo zdať.

Zaujímavosti o filme

  • Názov filmu sa objaví až pred záverečnými titulkami a jediná hudba, ktorú je vo filme počuť, začína necelé 2 minúty pred koncom
  • Film bol zvolený za Dánsko ako kandidát do boja o nomináciu na 91. ročník Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film
  • Hlavný protagonista – 46 ročný švédsko-dánsky herec Jakob Cedergren bol za výkon vo filme nominovaný v kategórii Najlepší herec na European Film Award 2018.

Novinka: Diskusia po projekcii

Po projekcii čaká divákov diskusia, do ktorej prijali pozvanie operátori tiesňovej linky 159. Okrem hodnotenia filmu z pohľadu profesionálov sa dozvieme aj o mnohých praktických informáciách, ktoré nám môžu pomôcť vyhodnotiť krízovú situáciu a privolať adekvátnu pomoc.

Diskusiu bude viesť vedúca Filmového klubu Eva Labayová. Želáme vám, aby ste nikdy neboli v ohrození a nemuseli volať na žiadnu tiesňovú linku, ale vždy je dobré byť pripravení a vedieť reagovať. Veríme, že diskusia prispeje k istote, že budete volať to správne číslo a viete ako máte v panike postupovať.

Lístky sú dostupné online na www.kinomier.sk a v pokladni kina. Film nie je vhodný pre divákov mladších ako 15 rokov. Vidíme sa v Kine Mier, 28.8. 2019 o 19:30.