Hokej, Lajos Luzsicza, Cigánski Diabli & Desmod a mnoho iného

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan (2019)

Výstavy, diskusie, ale aj podujatia v rámci Vzdušných Zámkov, tento týždeň sa nudiť určite nebudete. Vo štvrtok sa uskutoční spomienková slávnosť, v piatok sa uskutoční prednáška o SCIFI filmoch v knižnici.

Monika Kompaníková (13.2.2019)

V rámci cyklu Predstavujeme slovenských autorov, ktorý sa uskutočňuje v rámci Vzdušných Zámkov budete môcť spoznať a stretnúť sa s autorkou Monikou Kompaníkovou. Projekcia filmu Piata loď za účasti Moniky Kampaníkovej sa uskutoční vo štvrtok o 10-tej hodine ráno v Kine Mier. Beseda s autorkou sa uskutoční v ten deň o 17-tej hodine v Artfóre na Komárňanskej ulici.


Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov (do 22.2.2020)

Po výstave „Bojujte a ak treba, položte aj život!“ prichádza do Múzea Jána Thaina nová výstava zameraná na Arcibiskupov.  Spomienková výstava venovaná najvyšším predstaviteľom uhorskej cirkevnej hierarchie je koncipovaná tak, že sa zmieni o všetkých ostrihomských arcibiskupoch, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov. Výstava potrvá až do konca februára. Videoreportáž a viac informácií o výstave nájdete tu.

Lajos Luzsicza (13.2.2020)
Spomienková slávnosť pri príležitosti 100. výročia narodenia maliara Lajosa Luzsiczu sa uskutoční vo štvrtok o 17-tej hodine v Galérií Vunar na ulici T. G. Masaryka. Luzsica bol rodákom z Nových Zámkov a získal cenu Munkácsyho. Súčasťou výstavy bude vyhodnotenie výtvarníckej súťaže Nové Zámky – moje mesto.

Cigánski Diabli & Desmod (13.2.2020)

V rámci Tour 2020 sa Cigánski Diabli a Desmod zastavia aj v Nových Zámkoch. Koncert sa uskutoční vo štvrtok o 19-tej hodine v športovej hale Milénium. Lístky vás podla miesta budú stáť od 20 do 35 Eur.

KLIMAKTÉRIUM…a čo? (13.2.2020)

Kabaretnú komédiu s pesničkami poľskej autorky Elżbiety Jodłowskej si budete môcť pozrieť vo štvrtok o 19-tej hodine v Dome Kultúry. Lístok vás bude stáť 18 Eur, zakúpiť ho môžete online alebo v Dome Kultúry.


Nové scifi filmy v kinách (14.2.2020)

Prednáška ohľadom nových filmov z žánra Science Fiction sa uskutoční v piatok o 18-tej hodine v Knižnici Antona Bernoláka. Prednášať bude Ondrej Trepáč.

Zábava na Nábreží (15.2.2020)

Zabaviť sa budete môcť na valentínskej Zábave na Nábreží, ktorá sa uskutoční v sobotu o 19-tej hodine v Dome Matice Slovenskej. Tanečná zábava potrvá až do 3 hodiny nad ránom a hrať vám bude skupina TYROS.

The Happy Girl. The Unhappy Girl. (30.1.2020 – 21.3.2020)

Grafiku Britských ostrovov 18. a 19. storočia zo zbierky Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej si budete môcť pozrieť od piatka až do 21.marca. Po súbornej prehliadke početnej zbierky starej talianskej grafiky z daru Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej výstavný program galérie pokračuje komornou výstavou grafických listov, ktoré vznikli na Britských ostrovoch alebo s týmto územím súvisia. Kolekcia pozostáva z viac ako 60 diel anglických a írskych majstrov, rytcov alebo autorov predlôh, činných v 18. a 19. storočí nielen na historickom území ostrovnej monarchie, ale tiež na európskom kontinente alebo boli určené na export do Spojených štátov. Výstava sa koná pod záštitou Britského veľvyslanectva na Slovensku a je súčasťou programu Vzdušné Zámky – Mesto kultúry 2020. Vernisáž sa uskutoční v piatok o 17-tej hodine v Galérií Ernesta Zmetáka.


O snehuliakovej mrkve (16.2.2020)

Predstavenie pre deti s názvom O snehuliakovej mrkve bude hrať Divadielko z klobúka. Predstavenie sa uskutoční v nedeľu o 10-tej hodine v Dome Kultúry. Je vhodné predi od dvoch do desať rokov a vstupné vás bude stáť 1 Euro pre dieťa a 3 Eurá pre dospelého.

Ľadové kráľovstvo (16.2.2020)

Muzikálové predstavenie s tématikou rozprávky Frozen sa uskutoční v nedeľu o 15-tej hodine v obchodnom centre AQUARIO. K dispozícií bude aj mini disco a maľovanie na tvár.

Šport

Hokej (12.2.2020)

HC Mikron Nové Zámky si v piatok o pol siedmej zahrá proti HK Dukla Michalovce. Zápas sa uskutoční na Zimnom Štadióne.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk, Galéria Ernesta Zmetáka, www.vzdusnezamky.sk