4. ročník KamzíkFest-u 2018 Nové Zámky je tu!

Pozývame vás na podujatie KamzíkFest, ktoré sa uskutoční už túto sobotu (17.3.2018) v dome kultúry KOVAK o 14:00. Podujatie organizuje novozámocký turistický klub Kamzík. Na festivale uvidíte zaujímavé filmy a prezentácie o prírode a turistike. Prinášame vám informácie priamo  od organizátorov:

Tento rok už usporadúvame 4. ročník festivalu, ktorý je zameraný na turistiku, horolezectvo, cestovanie. Vieme, že podobných festivalov je veľa a každým rokom pribúdajú, ale sú to festivaly väčšinou od Nitry a vyššie a tu na okolí Nových Zámkov /Komárna/ nie sú takmer žiadne. A tak sme sa rozhodli zorganizovať takýto festival pre obyvateľov Nových Zámkov a blízkeho okolia, aby si spríjemnili jedno sobotné popoludnie a prišli sa inšpirovať, motivovať či už k turistike alebo k cestovaniu.
Autori jednotlivých prezentáciu prídu aj osobne, nielen z toho dôvodu, aby odprednášali svoju prezentáciu, ale aby poskytli návštevníkom rôzne informácie, tipy, nápady či už v oblasti turistiky alebo cestovania. Aby aj ľudia mali možnosť sa opýtať, ak ich niečo zaujíma alebo by sa radi poradili. A samozrejme sú aj takí, ktorí sa tešia, že sa môžu  osobne stretnúť s človekom, ktorého poznajú buď len zo sociálnych sietí alebo o ňom počuli z iných zdrojov. Či už je to napríklad pán Vričan, ktorého pozná azda každý horolezec, ale nie každý má možnosť sa s ním aj osobne stretnúť a porozprávať.
Veľmi sa tešíme návšteve pána Schmidu a pána Jirku. Obidvaja už v minulosti navštívili Nové Zámky za účelom fotografickej výstavy a sme radi, že naše pozvanie prijali a že sa s návštevníkmi podelia o ich krásnu fotografickú tvorbu a so zaujímavými poznatkami.
Vstup je voľný aj vďaka finančnej podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja a sponzorov, ktorí venovali aj vecné ceny do tomboly, takže kto vydrží do konca festivalu a bude mať šťastie, môže si odniesť nejakú peknú cenu. Pre malých návštevníkov sme pripravili medovníčky v tvare kamzíka. Sprievodnou akciou bude fotovýstava.
V podstate cieľom tohto festivalu je hlavne to, aby ľudia na chvíľu zabudli na starosti a stresy z tejto uponáhľanej doby a strávili trošku času v príjemnom prostredí festivalovej atmosféry a trochu aj zrelaxovali.
– Mgr. Katarína Halandová
organizátorka festivalu
Už sa na vás tešíme ! Po akcii zverejníme video na našej stránke a na Youtube.
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor:

1 komentár k príspevku “4. ročník KamzíkFest-u 2018 Nové Zámky je tu!

Komentáre sú uzavreté.