Koncert rezidenčného súboru Nových Zámkov Ensemble Ricercata bude online

Ensemble Ricercata. Zdroj: Martin Hruboš

Ensemble Ricercata pôsobí v roku 2020 ako rezidenčný súbor mesta Nové Zámky. Súbor tu odohral tri koncerty, na ktorých predstavil tvorbu viacerých skladateľov rôznych období, priniesol výnimočné osobné zážitky s hudbou a získal cennú spätnú väzbu od vnímavého publika. Cyklus komorných podujatí vyvrcholí 21. októbra online koncertom.

Plagát podujatia.

Koncert sa uskutoční v Základnej umeleckej škole, a vzhľadom na aktuálne protiepidemické opatrenia bude bez obecenstva. Poslucháčky a poslucháči však o jedinečné hudobné vystúpenie neprídu – podujatie sa odvysiela online. Ensemble Ricercata vystúpi v zostave: Ronald Šebesta – klarinet, Helga Varga Bach – soprán, Ivan Šiller, umelecký vedúci – klavír.

Koncert má názov Šport a hry podľa rovnomenného cyklu klavírnych skladieb, ktoré zložil francúzsky skladateľ Erik Satie. Dodnes sa považuje za jedno z najlepších autorových diel. V stredu podvečer ďalej zaznie výber z tvorby Clauda Debussyho a Igora Stravinského. Súbor do programu zaradil aj diela českého skladateľa Petra Grahama, domácu scénu reprezentuje Tomáš Boroš.

Koncert bude vysielaný online cez live stream na facebookovej stránke Vzdušné Zámky 2020. Začiatok je naplánovaný na 17:00. Projekt Ensemble Ricercata – rezidenčný súbor mesta Nové Zámky 2020 podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA.