Koronavírus: Ďalší prípad z okresu Nové Zámky, vyliečilo sa viac než 100 ľudí

Ilustračná fotografia. Zdroj: Polina Tankilevitch na Pexels

V nedeľu na Slovensku pribudlo 27 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. Medzi novými prípadmi je aj žena z okresu Nové Zámky. Vyliečilo sa už 107 ľudí. 

Počas Veľkonočnej nedele pribudlo na Slovensku 27 nových pozitívnych prípadov koronavírusu. Otestovaných bolo viac než 1000 ľudí, pričom väčšina testov mala negatívny výsledok. Slovensko má spolu s novými prípadmi celkovo 769 pozitívnych prípadov nového ochorenia. „Laboratóriá vyšetrili 1324 vzoriek, z toho 1297 bolo negatívnych. Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 27 981,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.V súvislosti s novým vírusovým ochorením COVID-19 je v Slovenských nemocniciach, podľa informácií z Národného centra zdravotníckych informácií, hospitalizovaných 121 pacientov. U 48 z nich bol koronavírus potvrdený, 73 pacientov ešte čaká na výsledok testu. Niektorí z nich potrebujú aj umelú pľúcnu ventiláciu.“V slovenských nemocniciach je s ochorením COVID-19 na jednotke intenzívnej starostlivosti päť osôb, štyria pacienti potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva.Z koronavírusu sa na Slovensku vyliečilo už 107 ľudí. „Zo 107 vyliečených bolo 31 hospitalizovaných, v domácej karanténe bez nutnosti hospitalizácie sa vyliečilo zatiaľ na Slovensku 76 ľudí,“ informuje Ministerstvo. Jedná sa o výrazný nárast počtu vyliečených, prednedávnom bolo vyliečených iba 23 pacientov. Podľa Ministerstva zdravotníctva je tento vysoký nárast spôsobený tým, že regionálne úrady verejného zdravotníctva nahlásili kompletný zoznam vyliečených aj z domácich karantén. Doteraz sa do počtu vyliečených počítali iba prípady na základe údajov z nemocníc. Dvaja ľudia novému vírusu podľahli.

Počas nedele pribudlo 27 nových prípadov nákazy, medzi týmito novými prípadmi bola aj 50 ročná žena z okresu Nové Zámky. Tá sa aktuálne nachádza v karanténnom stredisku. Najviac pozitívnych prípadov koronavírusu pochádza z Bratislavského kraja, jedná sa o 211 ľudí. Nitriansky kraj má zatiaľ najmenej nakazených, pochádza odtiaľ iba 49 ľudí z pozitívnym testov na ochorenie COVID-19.Najrizikovejšou vekovou kategóriou sú starší ľudia, koronavírus je pre nich nebezpečnejší. Na celom Slovensku sa vo vekovej kategórií nad 65 rokov nachádza 59 nakazených.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.