AKTUALIZOVANÉ: MHD v Nových Zámkoch jazdí v letnom prázdninovom režime, v Šuranoch nejazdí vôbec

Ilustračná fotografia. Zdroj: Anna Shvets (Pexels)

Spoločnosť Arriva mení cestovný poriadok mestskej hromadnej dopravy v Nových Zámkoch, bude jazdiť v rovnakom režime ako cez letné prázdniny. V meste Šurany nejazdí MHD od stredy vôbec.


AKTUALIZÁCIA 30.3.2020 

Na základe rozhodnutie mesta bude od začiatku apríla premávať mestská hromadná doprava v Nových Zámkoch v prázdninovom režime. Odvolané sú taktiež všetky spoje, ktoré premávali v nedeľu doobeda. Tieto opatrenia zatiaľ nemajú konečný dátum, platia až do odvolania mimoriadnej situácie. Konkrétny rozpis zmien nájdete nižšie.
MHD 1, 8, 9 – v nedeľu dopoludnia sú zrušené.

MHD 6 – spoje 05, 08, 09, 10 nepremávajú

MHD 4 – nepremáva

—koniec aktualizácie—

Už od pondelka, 16. marca, jazdila hromadná doprava aj v Nových Zámkoch v obmedzenom režime, tak ako počas jarných prázdnin. Spoločnosť Arriva opäť mení cestovný poriadok na základe rozhodnutia Nitrianskeho samosprávneho kraja. Už od stredy jazdia autobusy v režime LETO, tak ako cez letné prázdniny vrátane sobôt, nediel či sviatkov.

„Vzhľadom na nariadenie Vlády SR o plošnom uzatvorení všetkých školských zariadení v súvislosti s aktuálnou mimoriadnou situáciou, bude prímestská autobusová doprava v Nitrianskom kraji od stredy 25. marca 2020 premávať v zmysle cestovných poriadkov platných cez letné prázdniny,“ informuje spoločnosť Arriva.Aktuálne je povinné nosenie rúška pri vychádzaní von, je to jedno z mnohých opatrení, ktoré nedávno zaviedla nová vláda. V mestskej hromadnej doprave v Nových Zámkoch sa rozhodli zaviesť povinné nosenie rúšok už pred dvomi týždňami. Odporúčané je už aj nosenie rukavíc. Bez ochranných prostriedkov nebudete do autobusu vpustení.

Prerušenie MHD v Šuranoch i v Komárne
V Komárne ani v Šuranoch sa mestskou hromadnou dopravou neodveziete vôbec. V Komárne nepremáva MHD už od 17. marca, v meste Šurany sa nepremáva od stredy, 25. marca.

„Na základe na rozhodnutie mesta Šurany v súvislosti s aktuálnou mimoriadnou situáciou bude mestská autobusová doprava v Šuranoch pozastavená od stredy 25. marca 2020 do odvolania,“ informuje Arriva.

Ďalšie články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.