Koronavírus: V pondelok bola pozitívne otestovaná žena z okresu Nové Zámky, počas Veľkej noci bude platiť zákaz vychádzania

Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels

V pondelok pribudlo na Slovensku 47 nových prípadov nákazy ochorením COVID-19. Jednou z nových nakazených je žena z okresu Nové Zámky. Premiér oznámil, že počas Veľkej noci bude platiť zákaz vychádzania s istými výnimkami.„Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 47 nových prípadov ochorenia COVID-19 (koronavírus), celkovo už máme 581 pozitívnych prípadov“, informuje Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky. Laboratória za včerajší deň vyšetrili 1448 vzoriek z ktorých bolo 1401 negatívnych. Dvadsaťdva z celkových 47 ľudí u ktorých v pondelok potvrdili koronavírus sa nachádza v karanténnom centre.

Testovanie aktuálne prebieha v štátnych, ale aj v súkromných laboratóriách, v štátnych sa aktuálne testuje viac. „Z celkového počtu 1448 testov za pondelok, súkromné laboratóriá urobili 155 testov, u dvoch osôb osôb boli výsledky pozitívne. Štátne laboratóriá urobili 1293 testov a zachytili 45 pozitívnych osôb,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva na čele s Marekom Krajčím. Z ochorenia sa zatiaľ podarilo vyliečiť 8 ľudí, dvaja ľudia ochoreniu podľahli.Medzi novými prípadmi za pondelok je aj 56 ročná žena z okresu Nové Zámky u ktorej potvrdili koronavírus. Tá sa nachádza v karanténnej stanici Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Z okresu Nové Zámky aktuálne pochádza 15 ľudí s pozitívnym testom na koronavírus, prvý prípad sa v okrese objavil v polovici marca. Najviac nakazených pochádza z Bratislavského kraja, kde sa doteraz vyskytlo 169 prípadov nového ochorenia COVID-19. Z Nitrianskeho kraja aktuálne pochádza 39 pozitívnych prípadov.V súvislosti so situáciou spôsobenou šírením nového koronavírusu platí na celom Slovensku množstvo opatrení, medzi ktoré patrí aj povinné prekrytie tváre mimo domu. Premiér Igor Matovič včera oznámil zákaz vychádzania počas Veľkonočných sviatkov s výnimkou cesty z a do práce, nákupu, návštevy lekára, pohrebu príbuzného, pobytu v prírode v rámci okresu, prípadne v rámci Bratislavy a Košíc na území mesta. Hranice okresu, prípadne územia Bratislavy a Košíc, je potrebné rešpektovať aj v prípade starostlivosti o príbuzného či susedskej výpomoci. Toto opatrenia platí od 8. do 13. apríla.