Ľudia, ktorým nie je jedno ako vyzerá prostredie, v ktorom žijeme, zbierali smeti pri moste pri Kauflande

Niekoľkí občania Nových Zámkov, ktorým nie je jedno v akom stave sa príroda v našom meste nachádza, poupratovali okolie mosta pri Kauflande. Počas leta tieto smeti zakrývala zeleň, no v zime ich začalo byť vidieť. Hrádza je miestom na oddych, cyklistiku (je to oficiálna cyklotrasa) a relaxáciu, pre mnohých ľudí je žiaľ aj smetiskom. V Nových Zámkoch nájdeme hneď niekoľko čiernych skládok, ktoré vznikajú prevažne v okolí záhradkárskych osídlení. Je to zarážajúce, kedže  sa v Nových Zámkoch nachádza zberný dvor Bratner (G. Bethlena č.54), kde vaše smeti zoberú zadarmo. Napriek tomu niektorí ľudia odvážajú svoj odpad do prírody. Tento problém sa stáva čoraz závažnejším, skládky poškodzujú zeleň a niektoré druhy odpadu sa rozkladajú viac než 100 rokov. Preto sme radi, že existujú ľudia, ktorým nie je príroda ľahostajná a vo vlastnom čase ju upratujú.
Tím, v zložení Martin Slobodník ,Táňa Žigraiová Rezničeková ,ktorý upratal oblasť pri moste,  viedol Martin Vyžinkár. Ďakujeme aj nemenovaným ľudom, ktorí sa pridali.
Príspevok o upratovaní:

Fotografie z miesta:
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: