Mesto pripravilo workshop o komunikácií pre mladých ľudí, uskutoční sa už túto sobotu

Ilustračná fotografia. Zdroj: Startup Stock Photos (Pexels)

Workshop „Preč z ulice“, ktorý mesto Nové Zámky pripravilo pre tínedžerov so záujmom o zlepšenie svojich komunikačných schopností bude prebiehať už túto sobotu v centre Kompas.

Cieľom školenia je zlepšiť komunikačné zručnosti tínedžerov v meste Nové Zámky. Tie im majú pomôcť aj v ďalších projektoch, ktoré mesto Nové Zámky pripravuje. „Účelom je podporiť komunikačné zručnosti, aby boli oslovení noví ľudia a mohli sa zapojiť do projektov, ktoré nás ešte len čakajú,“ informuje Mesto Nové Zámky v pozvánke. Jedným z projektov mesta určeným pre mládež je aj vznikajúci mládežnícky parlament.Zručnosti, ktoré mladí ľudia získajú na workshope by mali použiť aj na predanie informácií o mestských projektoch svojim rovesníkom. „Workshop bude zameraný na pozývavý spôsob komunikácie a posun informácií ohľadom aktivít pre svojich rovesníkov,“ hovorí Lukáš Kocera, správca Teen Café, ktorý organizačne rieši aj workshop o komunikácií.

Sponzor workshopu

Lektormi, ktorý budú mladých ľudí vzdelávať v oblasti komunikácie budú Karina Andrášiková a Peter Kulifaj z občianskeho združenia Mládež ulice. Toto združenia sa zameriava na prácu s mládežou už od roku 2000. „Sústredíme sa na rozvoj zručností a potenciálu mladých ľudí, sprevádzame ich pri riešení náročných životných období,“ píše sa na webstránke o. z. Mládež ulice.Workshop je dostupný pre každého tínedžera nad 15 rokov, ktorý má záujem o zlepšenie svojich komunikačným zručností. Na školení majú mladí ľudia taktiež možnosť stretnúť sa s ich rovesníkmi, ktorý majú podobné záujmy.

Workshop „Preč z ulice“ sa uskutoční v sobotu 13. júna o 15-tej hodine v komunitnom centre Kompas na Pribinovej ulici. Školenie by malo celkovo trvať približne do 20-tej hodiny. Mladí ľudia, ktorý majú záujem sa zúčastniť a majú nejaké otázky ohľadom workshopu môžu kontaktovať Lukáša Koceru cez email l.kocera@gmail.com alebo cez telefónne číslo 0918422790.


Sponzor workshopu

Kvôli hygienickým pravidlám vydaným vládou Slovenskej republiky bude však počas trvania školenia nutné dodržiavať hygienické opatrenia. Organizátori informujú, že bude povinné nosenie rúška, taktiež bude platiť zákaz konzumácie jedla vo vnútri. V rámci opatrení bude Teen café otvorené len pre účastníkov workshopu.

Školenie organizuje Mesto Nové Zámky v rámci svojich projektom pre mladých ľudí v meste. Workshop sponzoruje Nadácia pre deti Slovenska a Kooperativa.