Mladšie žiactvo začalo majstrovskú sezónu 2022, rekordný úvod sezóny Haboráka a Žibritovej

Účastníci halových M. ZsAZ v Bratislave.

Tak isto ako vlani, tak isto aj v tomto roku začali novú atletickú sezónu 2022 lídri novozámockej atletiky na halových januárových mítingoch v Maďarsku, nakoľko halová sezóna na Slovensku začala až koncom januára.V Nyíregyházy v novo vybudovanej špecializovanej atletickej hale sa vo vrhu guľou predstavil Milan Haborák na svojich prvých pretekoch už v kategórii mužov, respektívne pretekárov do 23 rokov.

Limit na marcový Európsky pohár vo vrhačských disciplínach v portugalskej Leiry sa mu síce nepodarilo splniť, ale výkonom 16,14 m vytvoril nový klubový rekord mužov a pretekárov do 23 rokov. O splnenie limitu sa bude pokúšať opäť v Maďarsku, konkrétne v Budapešti 30. januára.Vydarený úvod sezóny mala aj dorastenka Rebeka Žibritová, ktorá štartovala na halovom šprintérskom mítingu v Székesfehévár v behoch na 60 metrov a 60 metrov s prekážkami. Vo finále prekážkarskej šesťdesiatky zvíťazila a časom 8,86 vytvorila nový klubový dorastenecký rekord. Vo finále behu na 60 m skončila tretia, tesne za osobným rekordom, časom 8,14.

Mladšie žiactvo začalo majstrovskú sezónu 2022

Prvou tohtoročnou majstrovskou súťažou pre pretekárov novozámockého Atletického clubu boli 23. januára, v bratislavskej hale Elán, halové Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti mladšieho žiactva jednotlivcov. Po ročnej odmlke, keď sa vlani kvôli Covid-19 nekonali žiadne halové mládežnícke súťaže, na súťaži štartoval menší počet pretekárov.

Viaceré aj opory nemohli štartovať kvôli povinnej karanténe, čo sa prejavilo aj na dosiahnutých výsledkoch. O jedinú medailu sa tak postarala len Ella Halienková, ktorá v behu na 600 metrov obsadila tretie miesto časom 1:59,32. K bronzu pridala ešte jedno štvrté miesto v behu na 60 m s prekážkami (11,35).Dve štvrté miesta získali aj Oskar Anda v skoku do výšky (105 cm) a Kamila Poláková v behu na 1500 m(6:15,31). Obaja získali aj dve piate miesta, Oskar v behu na 1500 metrov (6:48,13) a Kamila vo vrhu guľou (7,53 m).

O posledné bodované šieste miesto sa postarala Karolína Juhászová v behu na 600 metrov (2:11,12).  Prvú februárovú sobotu by sa mali uskutočniť  oblastné majstrovstvá ZsAZ pre kategórie staršieho žiactva a dorastu.Potom by mali už začať jednotlivé halové Majstrovstvá Slovenska, najprv 20. februára pre dorast, o týždeň neskôr dvojdňový šampionát pre mužov a ženy a nakoniec prvý marcový víkend. Najprv v sobotu budú Majstrovstvá SR juniorov a v nedeľu skončí majstrovská halová sezóna Majstrovstvami SR žiactva.

Samozrejme len vtedy, ak sa výraznejšie nezhorší situácia s Covid 19. Jeho najnovší variant Omikrom môže halovú atletickú sezónu 2022 predčasne ukončiť.