Na novozámockom festivale Roots&Shoots vystúpi Peter Lipa, ale aj Allan Mikušek

Ilustračná fotografia. Zdroj: Vzdušné Zámky 2020/Facebook

Hudobný festival Roots&Shoots bude prebiehať v piatok a v sobotu na amfiteátri v Nových Zámkoch. Predstaví sa na ňom mnoho známych, ale aj neznámych tvárí hudobnej scény.

Prvý deň festivalu ponúkne to najlepšie zo slovenskej a novozámockej country scény. Program v piatok o 17-tej hodine otvorí kapela Pltníci. Jedná sa o novozámockú kapelu, ktorá sa po desiatich rokoch opäť vracia na pódium. Po nej bude v piatok nasledovať kapela Weekend. „Skupina, ktorá svoju históriu začala písať v roku 1999 v obci Palárikovo. Na koncerte sa predstaví v novom zložení prinášajúcom obohatenie produkcie tradičnej country muziky,“ informujú o kapele Weekend organizátori z projektu Vzdušné Zámky 2020.V piatkovom programe bude po nich nasledovať skupina Funny Beans. Táto kapela predstaví aj netradičné skladby, z ktorých niektoré spadajú do viacerých žánrov. Po nich nasleduje kapela Pacipacifik s bohatou históriu. „Country skupina Pacipacifik vznikla v roku 1999 vo Zvolene a odvtedy pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí a má za sebou viac ako 2 000 vystúpení na country akciách či hudobných prehliadkach a festivaloch,“ informujú o kapele organizátori.

Tých na pódiu vystrieda kapela Vodopád s taktiež bohatou 37 ročnou históriou. Táto kapela vo svojich albumoch prezentuje rôzne štýly, od klasickej country cez bluegrass, modernú country, írsku hudbu či vlastnú tvorbu. Na pódiu ich potom vystrieda westernová kapela Túlaví vlci. „Westernový spolok približujúci život na Divokom západe, predvádzajúci rôzne westernové zručnosti, ohňovú show, súťaže pre rôzne vekové kategórie a country tance,“ píšu o Túlavých vlkoch organizátori.Prvé deň festivalu, nazvaný country deň, uzavrie hlavný hosť prvého festivalového večera Allan Mikušek, ktorý je synonymom slovenskej country scény. Taktiež je spoluhráčom Michala Tučného a predskokanom Johnnyho Casha.

Program pokračuje aj v sobotu

Sobotný program, ktorý nesie názov Bluesový deň, otvorí Tony Bigmouth Pearson, sólový projekt gitaristu Štefana Uhriňáka. Ten je držiteľom mnohých ocenení a úspešne reprezentoval Slovensko na European Blues Challenge 2019 na portugalských Azorských ostrovoch aj na legendárnom International Blues Challenge v americkom Memphise.

Po jeho vystúpení na pódium príde kapela Kiero Grande. Túto bluesrockovú kapelu už bolo možné vidieť na festivale Sziget v Maďarsku. Podarilo sa im taktiež zvíťaziť v Slovakian Blues Challenge a na prehliadke Blues Aperitiv či účinkovať v European Blues Challenge v Nórsku. „Na scéne Roots & Shoots predstaví (kapela, pozn. red.) skladby zo svojho aktuálneho albumu Heavy Hands,“ informujú organizátori.Vystrieda ich trnavská kapela Beans and Bullets, ktorá je charakteristická energickou fúziou blues, funk & hardrock. Podľa organizátorov prinesie živé blues v neopočúvanej forme. Po ich vystúpení sa môžete tešiť na Joža Barinu spolu s obnovenou kapelou For Meditation. Skladby ako Hej, pán doktor, Šťastie či Purpurový smútok si budete môcť v Nových Zámkoch vypočuť po prvýkrát naživo.

Sobotný večer uzavrie Peter lipa spolu s kapelou. „Finále Roots & Shoots 2020 bude patriť nestorovi československej hudobnej scény, spevákovi, skladateľovi a organizátorovi Petrovi Lipovi, ktorý sa v hodnotení Medzinárodnej jazzovej federácie a jej časopisu Jazz Forum dlhé roky umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi,“ informujú o spevákovi organizátori.Vstupné na jeden deň podujatia vás vyjde na osem eur, zakúpiť si ho je možné tu. Ak sa chcete zúčastniť počas oboch festivalových dní, vstupné vás vyjde na trinásť eur a vstupenku si môžete kúpiť tu.