Netradičný beh aj workshopy pre mladých boli súčasťou prvého ročníka Teen Festu

bežci, Teen Fest
Účastníci Behu pre radosť dobehli do cieľa zdobený rôznymi farbami po celom tele.

Sobotňajšie podujatie Teen Fest rozprúdilo zábavu na námestí pre malých aj veľkých. Prvý ročník tohto podujatia sme si nenechali ujsť ani my. Tešili sa organizátori veľkej návštevnosti? Aká tam bola vlastne atmosféra? 

Novozámocké námestie ožilo veselou a farebnou atmosférou vďaka podujatiu Teen Fest. Prvý ročník akcie zorganizovala skupina maloletých pod dozorom Lukáša Koceru, ktorý hodnotil akciu veľmi pozitívne ale zároveň vzniesol aj malú kritiku. „Som nadšený z prvého ročníka. Najväčším prekvapením bola pre mňa účasť v Behu pre radosť, kde som skutočne nečakal takú silnú účasť. Myslím si, že za to môže dobrá propagácia či už cez školy, sociálne siete alebo mestské média. Čo by som však zmenil v rámci budúcich podujatí Teen Festu je čas, kedy sme začali.  Ale očakávam, že večer na koncertoch sa zíde oveľa viac mladých a zábava bude pokračovať,“ povedal Kocera.


námestie
Námestie počas Teen Festu.

Atrakcie na námestí boli pripravené aj pre menších, ktorí sa mohli vyšantiť na skákacom hrade, nafukovacej šmykľavke alebo si zahrať futbal na boso. A aby to nebolo všetko len o zábave, na námestí prebiehali aj workshopy skautov, červeného kríža či tanečný workshop. Pestrý program a samotné podujatie vyšlo z dielne tínedžerov, z ktorých mnohí sú združení vo voľnočasovom klube Teen Café. „Najúžasnejšie na tomto festivale je to, že si ho mladý naplánovali aj zorganizovali. S priebehom som veľmi spokojný, mali sme minimálny časový sklz, a napriek tomu, že sú mnohí z nášho tímu ešte neplnoletý vedeli si to veľmi dobre zadeliť,“ zhodnotil priebeh podujatia Lukáš Kocera.Súčasťou podujatia bolo aj otvorenie vernisáže, večerné koncerty a Beh pre radosť, ktorý bol netradičný tým, že počas neho sa mohli bežci hádzať farebným práškom. „Beh bol fantastický a zároveň zábavný. Ja som z Bratislavy a do Nových Zámkov chodím za kamarátmi, ale nikdy by som si nepomyslela, že takáto akcia pre mladých sa môže konať práve tu. Teší ma, že som toho celého súčasťou. Sú tu skvelý ľudia, ktorý vytvárajú pozitívnu atmosféru,“ opísala účastníčka Teen Festu a jeho spoluorganizátorka.


bežci, Teen Fest
Účastníci Behu pre radosť dobehli do cieľa zdobený rôznymi farbami po celom tele.