Na Noci múzeí nechýbali ani stredoveké zbrane

Tento rok sa konal ďalší ročník populárneho podujatia „Noc Múzeí“, do ktorého sa pravidelne zapája i Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch.

Nenudili sa deti, ale ani dospelí, pre návštevníkov bolo pripravených mnoho atrakcii. Jednou z nich bola aj lukostreľba, či skúška stredovekých zbraní, najmä mečov. Tieto dve stanovištia patrili medzi najobľúbenejšie a takmer počas celého podujatia sa pri nich vytváral rad. Neboli však jediné, okrem nich ste si mohli vyskúšať maľovanie na vajíčka, dozvedieť sa viac o kráľovi Matejovi prostredníctvom zaujímavej hry, vyskúšať si prácu na hrnčiarskom kruhu, ale i odfotiť sa so Simpsonovcami. Na hodinu navštívili akciu aj kone z Jazdeckého klubu Redskin Nové Zámky na ktoré sa deti mohli posadiť, spolu s nimi prišli i princezné s ktorými ste sa mohli odfotiť.„Táto akcia už má tradíciu a organizujeme ju už viac ako 11 rokov. Chceme sprístupniť návštevníkom múzeum, ale ukázať im aj historickú tvorbu, predmety. Návštevníci si tu môžu vypočuť i krátke prednášky o streľbe z luky a o šerme,“ hovorí riaditeľ múzea Mgr. Tomáš Bihari na otázku prečo akciu organizujú.

  O návštevníkov núdza nebola a celkovo sa akcie zúčastnilo približne 400 Novozámčanov. Ich reakcie boli pozitívne a väčšina si vyskúšala i niekoľko stanovíšť. Mnohí z nich nie sú na akcii prvý krát. „Veľmi sa mi tu páči, už som tu druhýkrát“ hovorí jedna z návštevníčok.

FOTOGALÉRIU K ČLÁNKU NÁJDETE TU

Fotografie: Marta Kasášová

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: